Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova'da doğalgaz'a ilgi büyük

Mersin'de 8 bin 400 bina doğalgaz kullanımına geçti. Aksagaz Mersin Bölge Müdürü Serhat Kasapoğlu, yılsonuna kadar bin 500 binaya daha ulaşıp 90 bin abone hedeflediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 22.8.2014
2008 yılında alınan lisansla Mersin'in şehir içi doğalgaz dağıtım ve işletmesini üstlenen Aksagaz, bu tarihten itibaren altyapı çalışmalarıyla birlikte abone kabul etmeye başladı. Doğalgaz, Mersin'de 4 bin 400 binada 31 bin konut ve işyerinde kullanılan bir enerji kaynağı haline geldi. Altyapı çalışmaları hızla ilerlerken, Aksagaz Mersin Bölge Müdürü Serhat Kasapoğlu, 2014 sonuna kadar bin 500 binaya daha ulaşmayı, 90 bin abone hedeflediklerini söyledi.

6 KİŞİNİN GEÇİM KAYNAĞI

Kasapoğlu, "144 bin metre çelik hat, 390 bin metre polietilen hat, 147 bin metre servis hattı döşeyerek, Mersin'de 8 bin 400 binaya kutu koyduk. Yıl sonuna kadar 100 bin metre polietilen hat ve bin 500 binaya daha ulaşmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu. Geçen süre içerisinde bölgeye 66 milyon liralık yatırım yaptıklarını kaydeden Kasapoğlu, "Aksagaz bünyesinde çalışan teknik personel, işbirliği içinde olduğu birçok altyapı firması, sayıları 400'ü bulan iç tesisat firması, üretici ve pazarlama firmalarıyla birlikte, yaklaşık 6 bin kişiye istihdam sağlanmıştır. Bununla birlikte Çukurova ekonomisine büyük katkı sağladık ve bu katkı artarak devam edecektir" diye konuştu.

HAVA KALİTESİ İÇİN

Mersin'in doğalgaza ihtiyacı olduğunu ifade eden Kasapoğlu, çağdaş yaşamın ve çağdaş kentlerin sadece yer üstü değil yeraltı yapıları ve yaşam kalitesiyle birlikte değerlendirildiğinin altını çizerek, bunun da en önemli belirleyicilerinden birinin hava kalitesi olduğunu söyledi. Kasapoğlu, "Akdeniz'in göz bebeği Mersinimize yakışan hava kalitesini oluşturmak için doğal gaz kullanımının yaygınlaşması gerekiyor" dedi.
KEMAL HAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova'da doğalgaz'a ilgi büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN