Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelsiz hastaneye plaketle teşekkür

Engelli hastalar düşünülerek yeni düzenlemelerin yapıldığı Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Adana'da bir ilke imza attı ve kurum baştan aşağı yenilendi

Giriş Tarihi: 22.8.2014
Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nin önderliğinde engelli vatandaşların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak gerekli düzenlemelerin yapıldığı Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne Engelsiz Mekan Plaketi verildi. Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Kemal Kiraz, engelli vatandaşlara yönelik reform niteliği taşıyan hizmetlere imza atıldığına dikkat çekerek, "Sağlık Bakanlığı da büyük bir hassasiyet ve samimiyetle engelli vatandaşlarımıza yönelik önemli çalışmalara imza atmaktadır'' dedi.

PROJE TANITILDI

Engelsiz Mekan Plaket töreni Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde düzenlendi. Tören de Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Adana Büyükşehir Kent Konseyi Engelliler Meclisi ortaklığında hazırlanan Engelsiz Hastaneler Projesi tanıtıldı. Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Kemal Kiraz, engelli vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmesi için büyük bir özveri ve fedakârlıkla çalıştıklarını söyledi. Kuruma bağlı 12 sağlık tesisinde engelli hastalara daha iyi sağlık hizmeti sunabilmesi için mimar, mühendis ve sağlık çalışanlarından oluşan teknik komisyonun çalışma yaptığını belirten Kiraz, "Tüm hastanelerimizin engelli erişilebilirlik kılavuzuna göre tek tek değerlendirerek, hastanelerimizdeki mevcut sorunları tespit etmiştir. Adana Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya öncülüğünde 80 sivil toplum kuruluşuyla birlikte bir çalıştay düzenleyerek, hastanelerimizde yaşanan sorunların giderilmesi adına atılacak adımlar ve stratejiler birlikte belirlenmiştir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelsiz hastaneye plaketle teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN