Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahramanmaraş AKEDAŞ ile aydınlık

Adıyaman-Kahramanmaraş Elektrik (Dağıtım AŞ.) Gaziantep karayolu üzerinde bulunan 4 kilometrelik yolun aydınlatmasını üstlendi

Giriş Tarihi: 22.8.2014
Aydınlatma sorunu yaşayan Necip Fazıl Şehir Hastanesi ve Sütçü İmam Üniversitesi Karacasu kampusunun da güzergahta bulunduğu Kahramanmaraş- Gaziantep karayolunun 4 kilometrelik bölümü, Adıyaman- Kahramanmaraş Elektrik Dağıtım AŞ (AKEDAŞ) tarafından aydınlatıldı. AKEDAŞ'ın 340 bin lira harcadığı yatırım için tören düzenlendi.

BİZİM SORUNUMUZDU

Genel Müdür Hasan Kaşıkcı törendeki konuşmasında, "Yolun karanlık olması nedeniyle halkımız birçok sorunla karşı karşıya kalıyordu. Bu bölgenin sorunları AKEDAŞ'ın sorunu anlamına gelmekteydi. O nedenle yönetim kurulumuzun aldığı kararla yolun aydınlatılmasını üstlendik" dedi. Yol boyunca 94 adet aydınlatma direği ve 188 adet armatür kullanarak yolu aydınlattıklarını vurgulayan Kaşıkçı, "AKEDAŞ olarak bölge halkına katkıyı misyon edinmiş bulunmaktayız. Zira bu topraklarla doğup büyüyen ve bölgesine yatırımı borç bilen yönetim kurulu üyelerimiz bölge halkının kalkınması için canla başla mücadele etmektedirler" diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN 15 MİLYAR METREKÜPLÜK REZERVİ VAR
Doğalgaza dönüşüm aşamasında doğalgazın geleceği ile ilgili de sorular ortaya çıkmaya başladı. Avrupa'nın çok uzun süredir ve yaygın bir şekilde doğalgaz kullandığı ve bunu soğuk savaş dönemlerinde bile Rusya'dan temin ettiği düşünülürse, küreselleşen dünyada karşılıklı ekonomik dengeler gereği gaz temininde sıkıntı olmaması bekleniyor.

TANK ÇİFTLİKLERİ

Aksagaz'ın yaptığı yazılı açıklamada, doğalgaz temin kaynaklarını çeşitlendirmekle ve doğalgaz tank çiftlikleri (Trakya'daki gibi) oluşturmakla, teminindeki güçlük riski daha da azaltılabileceği ifade edildi. Günümüzde doğalgazın dünyada tahmin edilen rezerv miktarının henüz yüzde 15'i gibi az bir bölümüne erişilip işletilebildiği bildirilirken, doğalgazın işletilebilen bu küçük bölümünün bile dünya tüketimine yaklaşık 70 yıl yeteceği vurgulandı.

SOSYAL SORUMLULUĞUMUZ
AKEDAŞ'ın dönem başkanı olan A. Kadir Kurtul ise SABAH Güney'e yaptığı özel açıklamada şunları söyledi: "AKEDAŞ olarak müşterilerimize kaliteli ve sürekli enerji sağlamanın yanında bölgemizde sosyal sorumluluğa da büyük önem veriyoruz. Yönetim kurulumuz Gaziantep karayolu üzerinde bulunan 4 kilometrelik yoluyla ilgili hiçbir talep olmamasına rağmen, burada vatandaşlarımızın aydınlatma sorunu yaşadığını kendi çalışmasıyla belirlemiş ve bu hizmeti yapmaya karar vermiştir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanmaraş AKEDAŞ ile aydınlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN