Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın kucaklar

Giriş Tarihi: 25.8.2014

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yüzme kursunu başarıyla tamamlayanlara belge verildi

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. dönem yüzme kursunu başarıyla tamamlayan 740 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Macit Özcan Spor Kompleksi'ndeki törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, gençlerin ve çocukların sağlıklı birey olarak yetişebilmesi için spor yapması gerektiğini belirtti.

YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK

Yaz etkinlikleri ve sosyal projeler kapsamında, okulların kapanması ile yüzme kurslarına ağırlık verdiklerini ifade eden Kocamaz, "Çocuklarımıza ve gençlerimize, hatta yüzme bilmeyen yetişkin vatandaşlarımız yaz ayı boyunca yüzme öğrendi. Geçmişte ailelerde aydınlandı ve çocuklarını yaz aylarında bu tarz sporlara göndermiyordu. Ama şimdi baktığımızda aileler çocuklarını yüzme kursuna gönderiyor" dedi.

YÜZLER KİŞİ EĞİTİM ALDI
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkan vekili Serhat Kandemir ise, Büyükşehir Belediyesi'nin her yıl Macit Özcan Tesisleri'nde yüzme kurslarının gerçekleştiğini belirterek, ilk dönemde açtıkları kursta 780 kişinin yüzme eğitimi aldığını ve 2. Dönemde ise 740 kişiye yüzme eğitimi verildiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın kucaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN