Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Namık Kemal'de sokak lambaları hâlâ yanmıyor

Giriş Tarihi: 25.8.2014
Geçtiğimiz günlerde Namık Kemal Mahallesi 65093 nolu sokakta yanmayan sokak lambası ile ilgili şikâyeti köşeme taşımıştım. Meral hanım bizi yine uyardı, maalesef sokak lambaları hala yanmıyormuş. Sokakta 2 lamba var ikisi de yanmıyormuş. Sokak karanlıkta kalmış. Hırsızlara davetiye çıkarılıyor. Elektrik arıza servisi aranmış ve bilgi verilmiş. Özelleştirme ile birlikte maalesef bu tür aksaklıklara sık sık rastlıyoruz. Daha önce böyle sorunlar çok azdı, olanlar da kısa zamanda çözüme kavuşuyordu. Ben okurumuzun şikâyetini yine yazıyorum. Umarım bu defa sokak karanlıktan kurtulur.

MODİFİYE ARAÇLAR GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ YARATIYOR
Osmaniye'nin Kadirli ilçesinden bir şikâyet aldım. Okurumuz Niyazi Çoban Yeşilbahçe Caddesi, Şehit Vedat Kocadallı Mahallesi'nde yaşadığı sıkıntıyı diye getirdi. Diyor ki; "Oldukça hareketli bir cadde. Temiz de bir yolumuz var. Fakat bu güzelliği bozan bazı kişiler de yok değil. Modifiye edilmiş araçları ile gürültü kirliliği yaratıyorlar. Yaz ayındayız, öyle bir gürültü yapıyorlar ki pencerelerimizi bile açamıyoruz. Ara sıra burada trafik kontrolleri yapılsa, gürültü kirliliği yaratan insanlardan kurtulsak" Okurumuzun şikâyetini köşeme taşıdım, dikkati alınacağını umut ediyorum.

BACALARDAN ÇIKAN DUMAN RAHATSIZ EDİYOR
Adana'dan Yavuzlar Mahallesi'nden şikâyet aldım. Okurumuz Mehmet Kabakçı ve Abdullah Barut, "Mahallemizde bulunan kebapçıların bacalarından çıkan ağır koku ve dumandan pencerelerimizi açamıyoruz. Daha önce de size yazmıştık, ama bir çözüm bulamadık. Maalesef yetkililerimiz derdimize çare olamadılar. İnanın dumandan boğuluyoruz. Yetkililerimiz lütfen sesimize kulak versin. Bunlara bir dur diyen olmayacak mı?" dedi. Okurumuzun şikâyeti böyle, çözüm bulunur inşallah.

GÜLMECE
Temel mektup yazıyor. Cemal sorar, "Çime yazayisun?" "Fadime'ye." "Niye yavaş yazayisun?" "Fadime'nin okuması kıttır daa."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Namık Kemal'de sokak lambaları hâlâ yanmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN