Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Şinasi Efendi Caddesi karanlığa gömüldü

Giriş Tarihi: 26.8.2014
Adana'nın göbeğinde bulunan ve geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediyesi tarafından özel bir çalışma ile düzenleme yapılan Şinasi Efendi Caddesi uzun zamandan beri karanlıkta. Ziyapaşa Bulvarı ile Atatürk Caddesi'nin ortasında kalan ve kentin en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Şinasi Efendi Caddesi'nde sokak lambalarının yanmaması, bölgedeki evleri de, iş yerlerini de isyan noktasına getirdi. Bu konuda gelen şikayet maillerinin ardı arkası kesilmiyor. Bunlardan bir tanesini yayınlarsak sanırım meseleye ışık tutmuş oluruz. "Adana Türkiye'nin beşinci büyük kenti değil, en büyük köyü. Aslında bu kent gelişmeye, modernleşmeye çok açık ama maalesef işini iyi yapamayan yöneticiler yüzünden bu hale geliyor. Şinasi Efendi Caddesi yeni yüzüyle hepimize keyif vermişti. Nihayet Adana'da da geç saatlere kadar canlı kalacak, ışıl ışıl olacak bir caddemiz oldu diye sevinmiştim ama sevincimiz kursağımızda kaldı. Cadde günlerdir karanlıkta. Hırsızlar, art niyetli insanlar cirit atıyor burada. Yani isteyen istediği gibi asayişi bozar, karanlık olduğu içinde elini kolunu sallayarak gider. Kimsenin bu memleketin huzurunu bozmaya hakkı yok. Lütfen işinizi yapın ve karanlık olan bu sokağı aydınlatın. Üstelik TEDAŞ özelleştikten sonra sorunlar azalır diye beklerken daha da arttı. Karşımızda muhatap ta bulamıyoruz. Herkes topu birbirinin üzerine atıyor" Sorunu dile getirdik. Umarız Adana'nın merkezindeki bu sorun çözüme kavuşur.

OKUL LEVHASI YOK TEHLİKE VAR
Osmaniye'nin Kadirli ilçesinden bir şikayet aldım. Okurumuz Niyazi Çoban, "Vedat Kocadallı Mahallesi Yeşilbahçe Caddesinde Esnaf Kefalet İlköğretim Okulu bulunuyor. Buraya bir okul levhası konması lazım. Hızlı geçen araçlar çocuklar için tehlike yaratıyor. Şu anda okullar kapalı ama kısa süre sonra açılacak. Şimdiden önlem almak lazım. Levha konulur ve bir hız kesici yerleştirilirse çocuklar için tehlike azalır" dedi. Umarım çözüm bulunur.

ELEKTRİK KESİNTİLERİ BIKTIRDI
Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Yunusoğlu Mahallesi'nden bir şikayet aldım. Ömer Bakır isimli okurumuz burada restoranı bulunan bir işletmeci. Diyor ki; "Sık sık kesilen elektrikler bizi canımızdan bezdirdi. Defalarca uyarıda bulunduk, sizde yazdınız ama bir çözüm bulamadık. Kesintiler yüzünden zor durumda kalıyoruz. Etlerimiz, yiyeceklerimiz aşırı sıcak havalarda dayanmıyor." TEDAŞ ile ilgili sorunlar artık çözüme kavuşmuyor. İnşallah bu kesintilere bir çözüm bulurlar.

GÖREVLİLER UYARILACAK
Yumurtalık'ta polis dinlenme tesisleri ile ilgili bir okurumuzun şikayetini köşeme yazmıştım. Okurumuz özellikle 3 yaşındaki oğlunun ihtiyacı ile ilgili görevlilerden ricasının reddedildiğini söylemişti. Emniyet Basın Protokol Müdürlüğü bir açıklama yaparak, bu tür acil durumlarda daha yapıcı olmaları konusunda görevlileri uyaracaklarını söylediler. Biz de Emniyet Müdürümüze ve ekibine teşekkür ediyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Şinasi Efendi Caddesi karanlığa gömüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN