Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana eğitim dünyasına TED

Giriş Tarihi: 29.8.2014

Türk Eğitim Derneği (TED) Adana Koleji, 2014- 2015 eğitim öğretim yılında faaliyete başlıyor

Türkiye'nin en saygın eğitim kurumlarından Türk Eğitim Derneği (TED) Koleji, Adana'ya da damgasını vuruyor. TED Adana Koleji, Mersin Otoyolu Batı Karaisali bağlantı yolu üzerindeki yerleşkesinde, 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde öğrencileriyle buluşuyor. Kurucu Müdür Ercan Yüksel, kurumun 86 yıllık tecrübesini ve eğitim anlayışını, ayrıcalıklarla dolu akıllı bir okulla bütünleştirip Adana'nın hizmetine sunduklarını söyledi.
KAPALI ALAN 18 BİN METREKARE

TED Adana Koleji'nde öğrencilerin, doğa sporları ile iç içe, hobi bahçeleri ile kaliteli vakit geçirebilecekleri, özgürce hareket edebilecekleri kadar geniş alana sahip olarak eğitim göreceğini kaydeden Yüksel, "Toplam 19bin 583 metrekarelik alan üzerine kurulan TED Adana Koleji'nde, 18 bin 453 metrekare kapalı alan bulunuyor. Teknolojik donanımlı 53 derslik, donanımlı 2 laboratuvar, 48 kişi kapasiteli 3D salonu, 500 kişi kapasiteli konferans salonu, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, spor salonu, 2 tenis kortu, çok amaçlı açık spor alanları, yemekhane, okul öncesi için 72 kişilik yemekhane, hobi sahası, etkinlik alanları ve her kademe için ayrı teneffüs alanlarımız var" dedi.

K12 MÜFREDATI
İngilizce eğitimine verdikleri öneme dikkat çeken Yüksel şunları söyledi: "İngilizce dil eğitimi, Avrupa Ortak Diller Çerçeve Programı esas alınarak hazırlandı ve tüm TED okullarında uygulanmakta olan K12 bütünlüğündeki İngilizce müfredatı doğrultusunda gerçekleştirilecek. Okul öncesi 5 ve 6 yaşta, TED tarafından yazılmış ve tüm TED okulları okul öncesi sınıflarında kullanılmakta olan İngilizce eğitim materyalleri kullanılacaktır. Öğrencilerin farklı öğrenme stilleri göz önüne alınarak ve bilgisayar tabanlı bireysel öğrenme programları kullanılarak yabancı dil öğrenmeleri sağlanacak ve uluslararası geçerliliği olan dil yeterlilik sertifikaları/belgeleri almaları için bağımsız yurtdışı merkezli sınavlara girmelerine yönelik gerekli hazırlıklar yapılacaktır."

ÖĞRETMENLER SINAVLA ALINDI
Kurucu Müdür Ercan Yüksel, TED Okulları'nın eğitim-öğretim kadrosunu oluştururken nasıl bir yöntem izlediğini ise şöyle özetledi: "TED Adana Koleji eğitim personeli seçimi, diğer TED okullarında olduğu gibi TED Genel Merkezi tarafından yürütülüyor. Başvurular internet ortamında bulunan İnsan Kaynakları Başvuru Sistemi aracılığıyla yapılıyor. Branşları ve mesleki deneyimlerine göre başvuruda bulunan öğretmenler yazılı ve sözlü sınavlardan geçiyor. Yapılan tüm mülakatlar, TED Genel Merkezi tarafından branşlara göre oluşturulan komisyonlar tarafından gerçekleştiriliyor. Bu sene gerçekleşen sınavda oldukça yoğun bir katılım gerçekleşti. TED Adana Koleji için 900'ü aşkın öğretmen adayından alan bilgisi ve eğitim bilimleri sınavlarının yanı sıra sözlü mülakatları başarıyla geçebilen 40 kişi, eğitim kadrosuna katılmaya hak kazandı."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana eğitim dünyasına TED
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN