Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuk Üniversitesi'nde eğitim en üst düzeyde

Adana Gündoğdu Koleji (AGK) bünyesinde bulunan dünyanın ilk Uluslararası 3-6 Yaş Çocuk Üniversitesi (UÇÜ) eğitim faaliyetlerinin yanı sıra spor ve sosyal etkinlikleriyle de dikkat çekiyor

Giriş Tarihi: 29.8.2014
Eğitimi,modern sınıfları, eğitim materyalleri, sosyalliği ve fiziki yapısıyla öne çıkan, British Swim School'un uzman öğretmenleri eşliğinde suyun içinde müzik dinleyip yüzme öğrenmenin keyfini çıkaran öğrencilerin olduğu Uluslararası 3-6 Yaş Çocuk Üniversitesi'nde (UÇÜ) kayıtlar doluyor. Adana Gündoğdu Koleji (AGK) bünyesinde bulunan UÇÜ, MEB'in de kullandığı Highscope eğitim felsefesi, yabancı öğretmenlerle İngilizce-Almanca olmak üzere iki yabancı dil eğitimi, yaratıcılığın dışa vurduğu faaliyet, sanat, dans, müzik çalışmaları, sosyal aktiviteleri, yüzme, basketbol dersleri ve fiziki yapısı gibi özellikleri ile öne çıkıyor.

MÜKEMMEL DİZAYN

UÇÜ öğrencileri dans, örf ve beden perküsyonu, yüzme, satranç, görsel sanatlar, Almanca, İngilizce ve jimnastik konularında alanında uzman eğitmenler eşliğinde yeteneklerini keşfeder ve ilgi alanlarında uzmanlaşıyorlar. Bir binadan bozma olarak değil, her noktası çocuklar düşünülerek tasarlanan Uluslararası 3-6 Yaş Çocuk Üniversitesi Kanada'nın Nova Scotia eyaleti Eğitim Bakanı Gerry Pitman tarafından da hayranlıkla karşılanmış ve Bakan Pitman "Okul harika dizayn edilmiş, kurgulanmış. Buna benzer bir okulu Kanada'da görmek isteriz ve yapmak isteriz çünkü böylesi bizde yok. Harika bir okul" demişti.

SUYU EMEN ZEMİN

Genel Müdür Yardımcısı Angela Matheson, oUÇÜ binası inşa edilirken çocukların güvenliği birinci öncelik olarak düşünüldüğünü söyledi. Matheson, "Kontrollü geçiş sistemleri, lavabolardaki kaymazlık özelliğine sahip zemin, LİFE'ta (Açık hava oyun alanı) düştüğünde çocukları yaralamayan yumuşak, yaylı ve yağmur yağdığında suyu emen İtalya'dan uzmanların getirip monte ettiği zemin, servislerin çocukları okul içinden alıp-bırakmaları güvenlik önlemlerimizden sadece bazıları" dedi.

EĞİTİMDE FARK YARATAN MARKALAR
Angela Matheson, MEB'inde kullandığı Highscope eğitim felsefesinin Uluslararası 3-6 Yaş Çocuk Üniversitesinde yeterli miktarda, ona uygun eğitim materyalleri ve bunun eğitimin almış eğitmenler tarafından verildiğine işaret ederek sözlerini şöyle noktaladı: "UÇÜ Early Years, Montessori Foundatiton ve Highscope gibi eğitim dünyasının Uluslararası deneyime sahip markaların desteklediği, önerdiği ve 10 bin metrekarelik Türkiye'nin en büyük kampusuna sahip bir okul. Basamak bulunmayan bu kampusta ve LİFE adı verilen açık hava oyun alanında çocuklar dilediğince koşup, zıplayıp, çığlık atabiliyorlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk Üniversitesi'nde eğitim en üst düzeyde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN