Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HKÜ'de inşaatlar için analiz laboratuvarı

Giriş Tarihi: 29.8.2014

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü'nün bölgedeki en büyük ve kapsamlı analiz laboratuvarı hizmete girdi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü'nün, Gaziantep'in ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ve kapsamlı analiz laboratuvarından biri olmasını hedefleyerek kurduğu olan Analiz Laboratuarı hizmete girdi. Laboratuvarda, endüstriyel analiz hizmetleri, donatı çekme deneyi ve geoteknik incelemeler yapılabiliniyor.

MEKANİK ÖZELLİK

HKÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kasım Mermerdaş, İnşaat Mühendisliği Laboratuvarı işlevi hakkında bilgi verdi. Mermerdaş, "Çimento esaslı yapı malzemelerinin mekanik özelliklerinin belirlenmesinin yanı sıra, donatı çekme deneyi ve bazı geoteknik incelemeler de yapılabilmektedir. Kuruluş aşaması tamamlanan laboratuvarın hizmet vermeye başlamasıyla sadece Gaziantep'in değil bölgenin de laboratuvar ihtiyacı karşılanacaktır. Deney ve analizlerinin yapılabildiği laboratuvarlarımızda öğrenciler; teoride öğrendikleri bilgileri uygulama imkânı bulacaklar. Ayrıca piyasaya yönelik projelerin yapılabileceği laboratuvar bölgemiz çok önemli bir yatırımdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKÜ'de inşaatlar için analiz laboratuvarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN