Sanko Koleji'nde bireye özel eğitim

Özel Sanko Koleji'nde öğrencilerin birbirinin ayrı bir öğrenme tekniği ve potansiyeli olduğu bilinciyle hareket edilen Sanko Eğitim Modeli uygulanıyor

Giriş Tarihi: 30.8.2014
Özel Sanko Koleji öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri yönünde, bireysel farklılıklarına ve yönelecekleri alan özelliklerine uygun ortak genel kültür dersleri, alan dersleri ile seçmeli derslerden oluşan kendine has programıyla her bireye ayrı bir öğrenme tekniği uyguluyor. Sanko Koleji'nde öğrencilerin okul içerisinde hem akademik yönden hem de sosyal faaliyet açısından üst düzey bilinçle yetiştirilmesi için her öğrencinin en az bir spor, sosyal ya da sanat dalında yoğunlaşması da sağlanıyor.

SANKO'NUN ÖZEL PROGRAMI
Özel Sanko Koleji'nin programının temeli, her öğrencinin entelektüel, teknolojik ve duygusal beceri potansiyelini üst düzeyde kullanarak disiplinler arası bir yaklaşımla gelişimini sağlamak üzerine kurulu. Özel Sanko Koleji'nde uygulanan Sanko Eğitim Programı (SEP) ile öğrencilerinin 'Gaziantep'ten dünyaya açılan bir eğitim ekolü olmak' vizyonu doğrultusunda evrensel bilgi ile donanmış, yerel değerleri özümsemiş, bireyler olarak yetiştirilmeleri amaçlanıyor.

HER DERSE ÖZEL DERSLİK

Sanko Koleji'nde her ders kendi öğrenme ortamında işleniyor. Matematik, fizik, kimya, biyoloji, edebiyat, tarih, coğrafya dersleri için özel derslikler oluşturulan kolejde bu derslikler derslerin en verimli şekilde işlenmesi için gereken teknolojik donanım, görseller, eğitim materyalleri ve kaynaklarla donatılmış. Sanko Koleji'nde yabancı öğretmenler eşliğinde verilen İngilizce derslerinde 9. 10. ve 11. sınıflarda kur sistemi uygulanıyor. İngilizce dersler günlük konuşma pratiği ve dil bilgisi çalışmalarının yanı sıra uzun bilgilendirme konuşmaları ve edebi yazı çalışmalarını da kapsıyor.

TOEFL JUNIOR SINAVI
Gaziantep'te ilk defa Sanko Koleji'nde uygulanmaya başlanan TOEFL Junior sınavı lise öğrencilerinin girdiği TOEFL sınavına basamak oluşturuyor. Her yıl 9. sınıf öğrencileri bu sınava yönlendiriliyor, öğrencilerin 10. sınıftan itibaren de TOEFL sınavına yönlendirilerek üniversite hazırlık programlarını atlamaları hedefleniyor ve bu yönde sınıf içi çalışmalar yapılıyor. Sanko öğrencileri, öğrenci değişim programı ile Amerika'da bir yıl eğitim alma fırsatına sahip oluyor. Uluslararası projeler ve okul gezileri ile yurtdışı deneyimi kazanan öğrenciler prestijli proje yarışmalarına gençlik konferanslarına, Münazara Ligi gibi çalışmalara da katılabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanko Koleji'nde bireye özel eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN