Adana turizmine yeni soluk geldi

Giriş Tarihi: 1.9.2014

Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün Turizm Danışma Bürosu ve Geleneksel El Sanatları Satış Mağazası sektöre yeni bir soluk getirdi

Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün açtığı Turizm Danışma Bürosu ve Geleneksel El Sanatları Satış Mağazası, kentte önemli bir eksikliği giderdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde bulunan ve geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen açılış töreni ile Etnografya Müzesi'nin yanındaki yeni binasında hizmete giren Turizm Danışma Bürosu ve Geleneksel El Sanatları Satış Mağazası, modern görünümünün yanı sıra bünyesindeki binlerce hediyelik ürün çeşidiyle Adana turizminin renkli ve önemli bir parçasını oluşturdu.

TANITIM VE DANIŞMA HİZMETİ

Adana'nın en işlek semtlerinden olan Kuruköprü'de hizmete giren Turizm Danışma Bürosu'nda, Adana'yı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere danışmanlık hizmeti verilirken, ücretsiz olarak dağıtılan Türkçe ve diğer dillerde basılı broşürler, İl ve Türkiye haritası ve CD'ler ile hem Adana'nın hem de Türkiye'nin diğer illerinin tanıtımı yapılıyor. Ayrıca, yerli ve yabancı turistlere Adana'nın doğal, tarihi, turistik ve kültürel zenginlikleri ile Adana mutfağı hakkında bilgiler veriliyor.

EL SANATLARI BÜYÜLÜYOR
Turizm Danışma Bürosu ile aynı binada hizmet veren Geleneksel El Sanatları Satış Mağazası'nda (GES) yerli ve yabancı misafirlerin beğenisine sunulan 2 bin 300 farklı çeşit el emeği göz nuru ürün, çok uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Minyatürler, hat eserleri, tablolar, çeşitli takılar, vazolar, çini işlemeli tabaklar, çeşitli yörelerin gelenek ve kültürlerinin el emeği ve göz nuru ile harmanlandığı, unutulmaya yüz tutmuş Geleneksel El sanatları ürünleri, görsel güzellikleriyle adeta büyülüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana turizmine yeni soluk geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN