Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulaşım sorunu turizme engel

Giriş Tarihi: 1.9.2014
Mersin'in kent tarihiyle, coğrafyasıyla, tabiat güzellikleriyle inanılmaz bir zenginliğe sahip olduğunu belirten Mersin Girişimci İşadamları Derneği (MEGİ- AD) Başkanı Alper Gürsoy "Ancak bunları harekete geçirecek tek şey olan havaalanı maalesef yaşama geçirilemedi. Yeni hükümetten ve Ulaştırma Bakanımızdan ilk talebimiz Mersin havaalanının bir an evvel tamamlanması için gerekli düzenlemeyi yapması olacaktır" diye konuştu.

BAKİR SAHİLLER

Mersin'in ekonomik anlamda güçlenmesinin ulaşımla sağlanacağını ifade eden Gürsoy, "Yanı başımızdaki Antalya'nın sadece turizmden kazandığı gelir 2013 rakamlarına göre 16 milyar dolar, Maalesef Mersin bu rakamların çok gerisinde kaldı. Antalya'nın uzun yıllardan beri elde ettiği bu konuma karşın, Mersin'i biz daha avantajlı görüyoruz. Hiç el değmemiş sahiller, tarihi zenginlikler, Mersin'in kendine ait özel lezzet durakları bu farkın çok kısa sürede kapanmasına neden olacak faktörlerdir" şeklinde konuştu.

BİRLİKTE GELİŞTİRELİM

Mersin'in bir turizm çıkışı olarak görülmesi gerektiğini belirten Gürsoy, "Kentin tüm katmanları turizm için bir seferberlik başlatmalı. Bugün yurtdışında Mersin'in doğal, kültürel ve tarihsel zenginliğinin onda birine sahip olmayan birçok noktanın, turizmden çok büyük gelir elde ettiğini görüyoruz. Turizmin çeşitliliğinin de devreye sokularak Mersin'in bu konuda büyük bir kazanç elde edeceğini şimdiden söyleyebiliriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaşım sorunu turizme engel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN