Türkiye'nin en iyi haber sitesi

IŞİD'in terör eylemleri yatırımcıyı tedirgin ediyor

Giriş Tarihi: 2.9.2014
IŞİD'İN Irak'ta güç kazanmasının Türk ekonomisine büyük zarar verdiğini belirten Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Çukurova Şube Başkanı Armağan Öner, "Çukurova bölgesinde yapılacak birçok yatırım durma noktasına geldi. Bu durum Türk ekonomisi için büyük bir sorun haline gelmiş durumda. Özellikle Çukurova bölgesinde yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı sermayeli gruplar, IŞİD'in önümüzdeki süreçte yaratacağı sıkıntılardan tedirgin" diye konuştu.

EKONOMİYİ DERİNDEN

Gelişmeleri tedirginlikle izlediklerini ifade eden Öner, "Yapılacak olan birçok yatırımlar askıya alındı. Çok sayıda proje de beklemeye geçildi. Gelişmeler tedirgin edici. Son 4 yıldır Çukurova ekonomisi büyük bir talihsizlik içerisinde.Irak'ta ve Suriye'de yaşanan gelişmelerin arka arkaya gelmesi ekonomiyi derinden etkiledi" şeklinde konuştu.

GÜVEN AŞILIYORUZ

Üretimden ihracata, istihdamdan turizme kadar her alanda Çukurova Bölgesinin Irak ve Suriye'deki gelişmelerden olumsuz etkilendiğini dile getiren Öner, "Bütün kargaşanın Türkiye'de en çok etkisini gösterdiği yer Çukurova oldu. Şimdi bunların ardından IŞİD'in yaşattığı psikolojik olumsuzluklar hem girişimcileri hem de yatırımcıları korkuttu. Yatırımcı adeta Çukurova'ya sırtını döndü. Ekonomide normal bir iklime dönmek için arayış içindeyiz. Yatırımcılarla yaptığımız tüm temaslarda güven aşılıyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD'in terör eylemleri yatırımcıyı tedirgin ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN