Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adil kararların verildiği bir yıl olmasını diliyorum

Giriş Tarihi: 3.9.2014
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, 2014-2015 adli yılının, her türlü şiddetin son bulduğu, tüm hak ve özgürlüklerin hayata geçirildiği, barış içinde hukukun vuku bulduğu bir yıl olması temennisinde bulundu. Yeldan, toplumların devlet kurma talebinin adalete bağlı olarak geliştiğini belirterek, "Adalet; toplum, devlet ve birey arasında en temel ve gerçekçi bir bağdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, bu durumu 'İstiklal, istikbal, hürriyet; her şey adaletle kaimdir' sözleriyle ifade etmiştir" dedi.

TÜRKİYE'NİN 3'ÜNCÜ BÜYÜĞÜ

Adana'da kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli çalışmalar yaptıklarını belirten Başsavcı Yeldan, bölge halkına daha hızlı hizmet sunmak, daha verimli çalışmak ve yargının iş yükünü azaltmak amacıyla çeşitli projeler hazırladıklarını, bu çalışmalardan en önemlisinin Türkiye'nin 3'üncü büyük adliyesi konumundaki yeni Adana Adalet Sarayı olduğunu söyledi. Yeldan, binanın 2015 yılı Temmuz ayına kadar tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE

Yeni adli yılda, son dönemde hızla artan ve toplumun kanayan yarası haline gelen uyuşturucuyla mücadele konusuna yoğunlaşacaklarını belirten Başsavcı Yeldan, "Kentimizde, 2013 yılında 5 bin 109 kişi hakkında uyuşturucu ticareti ve kullanma suçundan işlem yapıldı. 16 ton esrar, 620 kilogram eroin, 112 gram kokain ve 22 gram da bonzai ele geçirildi. 2014 yılının ilk 6 ayında da 2 bin 586 kişi hakkında uyuşturucudan işlem yapılırken, 5 ton 600 kilogram esrar, 410 kilogram eroin, 160 gram kokain ve 77 gram bonzai ele geçirildi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adil kararların verildiği bir yıl olmasını diliyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN