Melih ABİ: Kavşakta sinyalizasyon sistemi yok kazalar oluyor

Giriş Tarihi: 3.9.2014
Adana'dan bir sinyalizasyon şikâyeti aldım. Okurumuz sık sık kazaların meydana geldiğini belirterek, "Galip Avşaroğlu Bulvarı'nda işyerimiz var. 85021 ve 85112 nolu sokakların birleştiği kavşak. Burada sinyalizasyon sistemi yok. Haliyle çok sık kaza meydana geliyor. Acilen bir ışıklandırma sistemi konulmazsa kazalar daha çok insanın canını yakar. Işıklandırma sisteminin yapılarak kavşaktaki tehlikenin önüne geçilmesini istiyoruz" dedi. Okurumuzun şikâyetini köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

SULARIMIZ AKMIYOR
Osmaniye'nin Düziçi ilçesinden bir şikâyet aldım. Okurumuz Mehmet İlker Coşkun, "Ellek Kasabası'nda sularımız akmıyor. Birçok kez dilekçe vererek durumu anlatmamıza rağmen soruna bir türlü çözüm bulamadık. Bazı yerlerde su güzel akıyor, bazı bölgelerde ise hiç akmıyor. Konuşma sırasında Belediye Başkanı Recep Soy, 'Bize oy vermeyene hizmet götürmeyin' demiş. İnşallah doğru değildir. Ama hoş bir laf değil" dedi. Okurumuzun şikâyetini köşeme taşıdım. Kasaba halkı inşallah kısa zamanda suya kavuşur.

ALARM ÇALIYOR GELEN YOK
Mersin'in Tarsus ilçesinden bir alarm şikâyeti aldım. Okurumuz, "Tarsus'ta özellikle cadde üstlerinde işyerleri bulunan esnaflar alarm taktırarak bir nevi hırsızlara karşı önlem alıyor. Ancak özellikle Tarsus'un, Adana, Mersin ve Atatürk caddeleri üzerinde bulunan kuyumcu, elektronik eşya satışı yapan ve banka gibi kuruluşların geceleri çalan alarmlarında ortalık siren sesiyle inliyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde burada bir kuyumcunun sireni 23.00 sıralarında tam 15 dakika çaldı. Yine bu durumdan 3 gün sonra Teknosa'nın alarmı 22.00 sıralarında çaldı. Gecenin sessizliğinde o kadar gürültü oldu ki... Bu alarm sistemi hırsızlara karşı konuluyorsa önlem alınmalı ve kısa zamanda susturulmalı. Kimsenin mahalle halkını tedirgin etmeye hakkı yok" dedi.

ELEKTRİK KESİNTİSİ VE VOLTAJ DÜŞÜKLÜĞÜ ŞİKâYETİ
Tarsus'tan Halil Kaçar diyor ki, "Yeni düzenleme ile mahalle olan Tarsus'un Aliefendioğlu beldesinde elektrik kesintisi ve voltaj düşüklüğü şikâyetlerimiz giderek artıyor. 30 Mart'tan itibaren mahalle konumuna geçtik, fakat sıkıntılarımız geçmedi. Şu sıralar özellikle elektrik kesintilerinin haddi hesabı yok. Sık sık yapılan ve çoğu zaman program dışı uygulanan elektrik kesintilerinden dolayı mağdur oluyoruz. Elektrikli ev aletlerimiz yanıyor ya da bozuluyor. Yine voltaj düşüklükleri de elektrikli aletlerimize zarar veriyor. Mahallemizdeki elektrik direklerinin çoğu sağlıksız ve yan yatmış durumda. Kimisi de devrilmek üzere. Elektrik telleri çok enginde ve tehlike yaratıyor. Sorunumuz çözüme kavuşsun."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Kavşakta sinyalizasyon sistemi yok kazalar oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN