Gaziantep'te enerji buluşması 11 Eylül'de

Enerji sektörü 11-12 Eylül tarihleri arasında Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde (HKÜ) buluşacak. Enerji Zirvesi'ne Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da katılacak

Giriş Tarihi: 5.9.2014
Günümüzün en önemli ve stratejik sektörü olarak kabul edilen enerji sektörünün kalbi 11-12 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinliklerle Gaziantep'te atacak. Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Türkiye Enerji Zirvesi ile Enerji Teknolojileri Ar-Ge Proje Pazarı'na Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, enerji, çevre ve ekonomi politikalarını yönlendiren siyasetçiler, akademisyenler ve özel sektör firmaları temsilcileri katılacak.

ÖNEMLİ FIRSATLAR VAR
Türkiye Enerji Zirvesi ve Enerji Teknolojileri Ar-Ge Proje Pazarı hakkında bilgi veren Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "Enerji sektörünün doğru yapılandırılması ve yenilenebilir enerji kaynaklarına gereken önemin verilmesi gereklidir. Gelişmiş ticaret ve sanayi altyapısı, lojistik imkanları ve başarılı girişimcileri sayesinde birçok sektörde ülkemizin en önemli üretim merkezi konumunda olan Gaziantep yenilenebilir enerji kaynakları alanında da önemli fırsatlar barındırmaktadır. Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak diğer paydaşlarımızla birlikte enerji alanında iki önemli etkinliğe imza atmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

ÖNAYAK OLACAĞIZ
11-12 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinliklere bilim insanları ile girişimcileri enerji alanındaki Ar-Ge projeleri ile katılacağını bildiren Prof. Yılmaz, "Ar-Ge projeleri enerji sektörü ile buluşturulacak ve bu alandaki yatırımların önü açılacaktır. Enerji alanında faaliyet gösteren bilim insanı, bürokrat ve sektör temsilcilerinin katılacakları Türkiye Enerji Zirvesi ise Türkiye'nin enerji stratejileri başta olmak üzere birçok konunun tartışılacağı önemli bir platform olacaktır. Üniversite olarak, ülkemiz için kritik önem taşıyan enerji sektöründe üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde Ar-Ge bilincinin artırılması ve katma değerli çalışmaların yapılmasına önayak olmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

SUNUMLAR YAPILACAK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın da katılacağı zirvede, "Birincil Kaynaklar Açısından Türkiye Enerji Stratejileri", "Elektrik ve Doğal Gazın Dağıtım ve İletiminde Beklentiler ve Gelişmeler" ve "Akaryakıt ve LPG Sektöründe Serbest Piyasa ve Rekabetin Önündeki Engeller" başlıklı toplantılar yapılacak. Ayrıca uzmanlar tarafından eşzamanlı sunumlar yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te enerji buluşması 11 Eylül'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN