Kökünden söktüler

Giriş Tarihi: 6.9.2014

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in Turgut Özal Bulvarı'nda yol kenarına dikilen ve özel mülkiyet içinde olmadığı anlaşılan ağaçları söktürdüğü öne sürüldü

Adana'nın CHP'li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in, özel mülkiyete girdiği iddiasıyla Turgut Özal Bulvarı üzerinde özel bir hastanenin yakınındaki ağaçları kökünden söktürdüğü iddia edildi. Ağaçların sökülmesine çevre örgütleri ile vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Başkan Soner Çetin daha önceki açıklamasında ağaçların kesilmeyeceğini ve yerinde kalacağını söylemişti.

BELEDİYENİN SERASINA TAŞINDI
Özel mülkiyete ait olmamasına rağmen Başkan Çetin'in maki türü ağaçları neden söktürdüğüne bir anlam verilemedi. Belediye görevlilerinin kullandığı iş makineleriyle sökülen ağaçların Çukurova Belediyesi'nin serasına taşındığı anlaşıldı. Belediye görevlileri, seraya taşınan ağaçların fotoğrafının çekilmesine izin vermezken, herhangi bir açıklama yapmaktan da kaçındı.

AĞAÇLAR ARAZİNİN DIŞINDA

Belediye Başkanı Soner Çetin, "Özel hastane yakınında bir arsanın yanındaki ağaçların kesilmesi için talimat verdiniz mi?" şeklindeki soruyu, "Yanlışlıkla dikildiği anlaşılan ağaçların, talep üzerine ve yasal olduğu anlaşıldığından, bulunduğu yerden sökülüp başka bir yere dikilmesi talimatını verdim" diye yanıtlamıştı. Ancak çekilen fotoğraflar, ağaçların özel arazi dışına dikildiğini kanıtladı.

KABUL EDİLEMEZ HAREKET
Yeni dikilen ağaçların sökülmesine tepki gösteren vatandaşlar, "Belediye Başkanı Soner Çetin karar vermeden önce keşke ağaçları yerinde görmüş olsaydı, kimseye bir zararı olmayan ve kentin nefes almasına büyük fayda sağlayacak ağaçların sökülmesine izin vermezdi. Hatta bu tür ağaçların sayısının artırılmasını isterdi. Yanlıştan çabuk dönülmesini bekliyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kökünden söktüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN