Atlı spora ilgi yüksek ama altyapı yetersiz

Mersin Soli Atlı Spor Tesisi antrenörü Civan Özdikici, tesislerinde at biniciliği etiğimi verdiklerini belirterek, "Ama altyapı eksiği var" dedi

Giriş Tarihi: 8.9.2014
Mersin'de Mezitli ilçesi Soli Atlı Spor Tesisi Antrenörü Civan Özdikici, kullandıkları tesisin geçici olduğunu belirterek, "Soli Sitesi sahibi Develi ailesi bize bu alanı geçici bir süreliğine verdi. Kalıcı bir tesisimiz yok. Bu konuda yetkililerden destek bekliyoruz" dedi. Mersin Atlı Spor Kulübü Derneği arazisinin 49 yıllık sözleşmeye uyulmadan devlet tarafından satıldığını belirten Özdikici, "49 yıllık kira sözleşmemiz vardı, devlet hazinesinde olan kulübümüz sadece 8 yıl faaliyet gösterebildi. Soli Sitesi sahiplerinin bize yer tahsis etmesiyle Soli Atlı Spor Tesisi olarak kendi imkanlarımızla faaliyet göstermeye çalışıyoruz" dedi.

DAHA FAZLA TESİS OLMALI

Mersin'de bu işi sadece kendilerinin yaptığını belirten Özdikici, "Amacımız, atları insanlara tanıtmak. İstiyoruz ki Mersin'de daha fazla tesis olsun ve bir atlı spor kulübü kurulsun. Mersin'i temsil eden atlarımız ve binicilerimiz olsun" diye konuştu. Kendi imkanlarıyla ata sporunu devam ettirmeye çalıştıklarını belirten Özdikici, "Bizim bu tesisten ticari bir kazancımız yok, geçmişten gelen değerlerimizi yaşatmaya çalışıyoruz elimizden geldiğince" şeklinde konuştu. Mersin halkından duyarlılık göstermesini istediklerini belirten Özdikici, "Tesisimize hiçbir maddi destek sağlanmıyor. Bu arazi bize geçici olarak tahsis edildi, tesisimiz en fazla 6-7 ay daha faaliyet gösterebilir. Tesisimiz kapanırsa bu atlar ne olacak? Biz bu tesisin kapanmasını istemiyoruz. İnsanlar burayı merak edip geliyorlar, küçüğünden büyüğüne ilgi yüksek ancak tesisimiz yetersiz, gerekli altyapı yok. Parkurları ve engelleri biz kendi imkanlarımızca hazırlıyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atlı spora ilgi yüksek ama altyapı yetersiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN