Melih ABİ: Yeni yapılan parkta banklar neden kaldırıldı?

Giriş Tarihi: 8.9.2014
Meslektaşım Abdulkadir Kaçar, "Duygu Kafe önünde 30-35 dakika bekledim. Bu sırada beni tanıyan bazı dostlar parkı eleştirdi. Burada eskiden emekli ya da genç 7'den 70'e herkesin oturup dinleneceği sırtını yaslayıp oturabilecekleri banklar vardı.. Maalesef kaldırdılar. Şimdi hurma ağaçlarının altında yuvarlak, ama sırt dayanamayacak şekilde oturaklar var. İnsanlar orada oturamıyor. Otursa da yaslanamıyor. 15-20 dakika oturunca belimiz ağrıyor, perişan oluyoruz diyorlar. Bankları kafenin kaldırdığını, yerine de kendi masalarını koyduğunu söylediler. Gerçekten de orası Adana'nın buluşma noktalarından birisi; bu sorun çok önemli. Yeniden konulmasını istiyorlar. Ayrıca bir meydan çeşmesi var, yakında onun da kaldırılacağı konuşuluyor. Halbuki buradan insanlar su içiyor" dedi. Sorunu ve şikâyeti aktardım. Umarım dikkate alınır.

KÜMES HAYVANLARI ÇEVREYİ RAHATSIZ EDİYOR
Adana'dan Yavuzlar Mahallesi'nden bir okurumuz yaşadığı bir olumsuzluğu bize aktardı. Diyor ki; "Yüreğir'de Yavuzlar Mahallesi Orhan Kemal Bulvarı 4157 Sokak No 2'de kümes hayvanları besliyorlar. Kaz, ördek, tavuk ne ararsanız hepsi var. Bunların sesleri, yaydığı kötü kokular çevreyi rahatsız ediyor. Annem 85 yaşında, bu duruma dayanamıyor ve kapı ile pencereleri kapatıyor. Metropol bir kentte böyle komşuluk haklarını hiçe sayan kişiye belediyemizin dur demesi ve ceza kesmesi lazım" diyor.

GÜLMECE
Temel bir gün keçinin boynuna tasma takmış gezdiriyormuş. Arkadaşı Dursun yolda onu görüp: "Ula Temel napiysin?" "Ula cörmiymisin çöpeğimi cezdurayrum." "Ula Temel bunun boynuzlari var." "Valla ben onin özel hayatina karişmayrum."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Yeni yapılan parkta banklar neden kaldırıldı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN