Melih ABİ: Adana'dan sorunlar ve çözüm önerileri

Giriş Tarihi: 10.9.2014
Adana'dan makine mühendisi okurumuz Selahattin Ay, kent içinde yaşadığı olumsuzluları bize aktardı. Diyor ki; "Seyhan ilçesi Yağ Cami avlusundaki il ve ilçe müftülüğü arkasındaki parka çalışanlar sürgülü kapıyı sadece kendi araçları için aç kapa yapıyor. Hac ve umre için gelenler araçlarını koyacak bir yer bulamıyor. Üstelik Yağ Cami önündeki Ali Münif Yeğenağa Caddesi'ndeki onarım için konulan beton bariyerler kaldırılmadığı için cuma namazına ve vakit namazına gelenler maalesef araçlarını koyacak yer bulamıyor.
***

Sarıçam ilçesi kaç dönemdir hala bir merkez ilçe hüviyetine kavuşmadı. Devlet dairelerinin her birisi bir mahalle veya sokak içerisinde. Ne zaman ana cadde üzerine düzenli binalar yapılacak merak ediyorum. Yine belediyeye ait binalar da farklı farklı yerlerde. Onlarda ne zaman aynı yerde toplanacak acaba?
***

Güzelyalı Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Ayşe Atıl Okulu bitişiğindeki mezbelelik bina daha önce köşenizde yayınlandıktan sonra yıkıldı herkese teşekkür ediyoruz.
***

Mersin Büyükşehir ve Erdemli Belediyesi Kız Kalesi sahil bandında bayramda bir hafta tatil yapma fırsatı buldum. Hemen kaldığım otelin önünde kanalizasyon patlaması dolayısıyla çok kötü görüntü oluştu ve müthiş bir koku vardı. Birkaç gün içinde anakent ve ilçe belediyesi gece gündüz çalışarak olumsuzluğa son verdi. Onun için de teşekkür ediyorum." Okurumuzun şikayetini ve teşekkürlerini köşeme taşıdım.

KASİS YAPILMAZSA KAZALAR BİTMEZ
Adana'nın Seyhan ilçesinde Dede Korkut İlköğretim Okulu ve Taşdurmaz Apartmanı arasında kasis yapılmasını isteyen okurumuz Kadir Erdemir, "Geçenlerde size kasis yapılması konusunu bahsetmiş, 'kimsenin canı yanmadan kasis yapılsın' demiştim. Maalesef bir trafik kazası gerçekleşti. Bir can yandı, başka canlar yanmasın. Kasislerimizin bir an önce yapılmasını rica ediyorum" dedi.

 GÜLMECE

Lazın biri, İzmir'e gitmiş. Oradaki tanışla dolaşırken, bir de bakmışlar ki, birkaç efe, zeybek oynuyor. Kendilerine özgü ağır hareketlerle kol vurup diz büken efeleri seyrederlerken, İzmirli, Laz arkadaşına dönüp sormuş: "Ne güzel oynuyorlar di mi?" Laz dudak bükmüş: "O kadar düşündükten sonra, ben de oynarım."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Adana'dan sorunlar ve çözüm önerileri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN