5 yıldızlı yaşamda yerinizi hemen alın

İskenderun'un en büyük projesi olarak kabul edilen Port City hızla yükseliyor. Temeline 3 pompa ve 18 mikserle 3 bin m3 beton dökülmesi projeye olan güveni dahada çok artırdı

Giriş Tarihi: 11.9.2014
İskenderun'da içerisinde rezidans ve yaşam merkezi ile 5 yıldızlı bir otelin bulunduğu Port City projesi hızla yükseliyor. Böyle bir eseri İskenderun'a kazandırmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten AHM İnşaat ortaklarından Mahir Taner ile Ali Tekten, "Port City projesi her şeyi ile örnek sayılabilecek büyüklükte bir eser. İnşaat teknolojisinin en kaliteli ve dayanıklı malzemelerinin kullanıldığı projemizin C-40 betonlu radye temel uygulamasında İstanbul interfiks yapı kimyasalları ürünü olan Hyfix su yalıtım malzemelerinden yararlanıldı" dedi. Projenin bir ay once Osmaniye Vali Yardımcısı Mehmet Öz, İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, Belen Kaymakamı Abdülaziz Aydın, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, İlçe Jandarma Komutanı Kamil Türkdönmez, İTSO Başkanı Levent Yılmaz, iş adamları ile seçkin bir davetli topluluğunun katıldığı muhteşem bir törenle temelinin atıldığını belirten Mahir Taner ile Ali Tekten, "O gün yaşadığımız gururu anlatmaya kelimeler yetmez. Bu mutlu günümüzdek bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza ve Port City ailesine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

SAĞLAM VE DAYANIKLI
Kentin en önemli eserlerinden biri olarak gösterilen Port City projesinin temelinde inşaat sektöründe mukavemeti çok yüksek olarak bilinen C-40 tipi beton kullanıldığını ifade eden Mahir Taner ile Ali Tekten, "3 pompa ve 18 mikser ile temele 3 bin metreküp beton döküldü. 40 metre derinlikte 90 fore kazık üzerine 300 ton inşaat demiri ile 170 santim yüksekliğinde radye temel uygulaması yapıldı. Bu rakamlara bakıldığında projenin ne kadar sağlam ve dayanıklı bir temel uygulamasının olduğunu görülür. Bizim için güvenlik, emniyet, kiltie ve yüksek standart çok önemli" şeklinde konuştu.

GARANTİ BANKASI İLE PROTOKOL
Projenin başladığı ilk günden itibaren İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit ve Belediye Başkanı Seyfi Dingil başta olmak üzere birçok bürokrat, amir, oda temsilcisi ve özel sektör çalışanlarından destek aldıklarını söyleyen AHM İnşaat ortakları Mahir Taner ve Ali Tekten şöyle devam etti: Projemizde yer almak isteyen herkes için Garanti Bankası ile protokol imzaladık. Beş yıldızlı hayata kolay adım atmanız için her türlü bilgiye 444 51 31 nolu telefondan veya www.ahmportcity.com. tr adresinden ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinde yükselen Port City, 365 gün 5 yıldızlı tatil keyfini sizlere en iyi şekilde sunmayı hedefliyor. Port City bir çok sosyal aktivitenin yapılacağı cazibe merkezi haline gelecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 yıldızlı yaşamda yerinizi hemen alın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN