Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Adana'da dolmuş zammı vatandaşları kızdırdı

Giriş Tarihi: 11.9.2014
Okullar açılıyor. Herkeste tatlı bir heyecan var. Hatta ilkokula yeni başlayan çocuklarımız okula uyum sağlamak için gidip gelmeye başladı bile. Fakat tüm bu güzelliklerin yanı sıra iyi olmayan şeyler de var tabii. Dolmuşlara yapılan zamlar. Bir okurumuz bizi aradı; "Yeni dönem başladı. Bunun sevincini yaşamak istedik. Fakat ortada hiçbir şey yokken dolmuşçular zam yaptı. Daha 1.75 Tl olan fiyat şimdi 2.25 TL oldu. Ne oldu enflasyon mu oldu, akaryakıta zam geldi de biz mi duymadık? Hani zam yapılır ama bir neden yaratılır. Şimdi olan vatandaşa oldu" dedi.

19 MAYIS MAHALLESİ SAKİNLERİ TAZİYE EVİ İSTİYOR
19 Mayıs Mahallesi sakinleri taziye evi istiyor ADANA'DAN bir okurumuz önemli bir noktaya temas etmiş. Taziye evi taleplerini dile getirerek, "19 Mayıs ve Başak Mahallesi halkının ortaklaşa kullanacağı taziye evine ihtiyacımız var. Şimdiye kadar hatta uzun zamandan beri başvurmadığımız kurum kalmadı. Yani neredeyse tüm yetkililere dilekçe ile başvurduk. Hatta Büyükşehir Başkanvekili Zihni Aldırmaz'dan söz de aldık. Ama şu ana kadar bu talebimiz karşılanmadı. Son olarak 19 Mayıs Mahallesi'nde 1086 Sokak No:5 adresinde satılık olan bir evi mahalle sakinleri olarak almak istedik. Yaptığımız pazarlık sonrasında 190 bin liraya anlaştık. Fakat bizim topladığımız para 18 bin lirayı geçemedi. Haliyle alamadık. Mahallemize bir taziye evi kazandıracak yetkili arıyoruz. Lütfen biz mahalle halkına yardımcı olsunlar" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Gerçekten mahallelerde taziye evlerine ihtiyaç bir hayli fazla. İnsanlar taziye çadırını koyacak yer bulamıyor.

YUMURTALIK'TA EKMEK BÜFELERİ YETERSİZ
Adana'nın Yumurtalık ilçesinden bir şikayet aldım. Okurumuz Zahide Koçmekan, "Yumurtalık'ta ekmek kulübeleri yetersiz kalıyor. Şu anda mevcut olan iki kulübe ihtiyaca cevap veremiyor, ayrıca birçok yere de çok uzak. Ekmek almak bir hayli zor. Bunun dışında ulaşım çok iyi. Gidiş gelişlerde sorun yaşamıyoruz. Ekmek büfesi sorunumuz çözüme kavuşursa bizler de daha çok faydalanırız" dedi.

GÜLMECE
Eğer bir sokakta yürüyorsanız ve camında 'Bu ev kiralıktır' yazılı bir evin yanından geçip birkaç adım sonra önüne geldiğiniz bir başka evin camında 'Bu da' yazısını görürseniz bilin ki Trabzon'dasınız.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Adana'da dolmuş zammı vatandaşları kızdırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN