Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yasak aşk cinayetine haksız tahrik indirimi

Giriş Tarihi: 12.9.2014
Adana'da aralarında gönül ilişkisi bulunduğunu ileri sürdüğü karısı Semra Ok (35) ile doktor Cengiz Ünal'ı (47) öldüren koca Neytullah Ok'u (41) 2 kez ömür boyu hapisten haksız tahrik ve iyi hal kurtardı. Mahkeme, yasak aşk cinayeti sanığına haksız tahrik ve iyi hal uyguladı. Neytullah Ok, karısını öldürmekten 17 yıl 6 ay, doktoru öldürmekten 12 yıl 6 ay, ruhsatsız silahtan ise 10 ay olmak üzere olmak üzere 30 yıl 10 ay hapse mahkum edildi.

EŞİNİ VE DOKTORU ÖLDÜRDÜ

Narlıca Mahallesi'nde 27 Kasım 2013 tarihinde meydana gelen olay iddianameye göre şöyle gelişti: Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli doktor Cengiz Ünal ile aynı mahallede oturan 3 çocuk annesi Semra Ok arasında gönül ilişkisi vardı. Neytullah Ok, karısının evli bir doktor ile arasındaki yasak ilişkiyi öğrendi. Olayı hazmedemeyen koca, doktor ile eşini öldürdü. Tutuklanan sanık hakkında dava açıldı.

"ALDATILDIĞIMI ÖĞRENDİM"
Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan sanık, "Olay günü de eşim banyoya girdi. Bir erkekle konuşuyordu. Eşim, karşısındakine hangi iç çamaşırını giyeceğini soruyordu. Tartışırken doktorla ilişkisini söyledi. 'Adam mısın? Adam olsan vurursun' dedi. İhanete dayanamayıp, ikisini de öldürdüm" dedi. Mahkeme heyeti, sanığa cinayetlerle ilgili haksız tahrik indirimi uyguladı. Neytulllah Ok, eşini öldürmekten 17 yıl 6 ay, doktoru öldürmekten ise 12 yıl 6 ay hapse mahkum edildi. Ok, ruhsatsız silah taşıma suçundan da 10 ay hapisle cezalandırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasak aşk cinayetine haksız tahrik indirimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN