Akdeniz Sahil Yolu'nda çekilen çile sona eriyor

Giriş Tarihi: 13.9.2014

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, 487 km'lik Mersin-Antalya arasındaki Akdeniz Sahil Yolu'nun bölünmüş yol haline getirileceğini söyledi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 487 kilometrelik Akdeniz Sahil Yolu'nun bölünmüş yol haline getirileceğini belirterek, "Yüz akımız Akdeniz'imizin yol çilesini bitiriyoruz. Akdeniz'in iki yakasını bölünmüş yolla birbirine bağlıyoruz" dedi. Bakan Elvan, Mersin-Erdemli-Silifke-Anamur- Gazipaşa-Alanya ve Antalya'yı birbirine bağlayan Akdeniz Sahil Yolu'nu yüksek standarda kavuşturmak için çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Mersin- Erdemli arasındaki 41 kilometrelik kesimin sıcak kaplamalı bölünmüş yol olarak tamamlandığını ifade eden Elvan, "446 kilometrelik Erdemli-Silifke-Anamur-Gazipaşa- Alanya-Antalya Yolu'nun 363,5 kilometresini bölünmüş yol haline getirdik. 204 kilometresini de sıcak asfaltla kapladık" diye konuştu.

23 TÜNEL YAPILACAK

Bakan Elvan, Erdemli-Silifke- Anamur yolunun 64,5 kilometrelik kesiminde bölünmüş yol ve sıcak asfalt çalışmalarının sürdürüldüğüne işaret ederek, 20 kilometrelik Aydıncık-Gözce yolu ve 22 kilometrelik Tenzile-Kaledran yolunun ihale hazırlıklarının ise devam ettiğini bildirdi. Güzergâhın standardını yükseltmek için 23 tünel projelendirdiklerini anlatan Elvan, "Bu güzergâhta bulunan Boğsak Tüneli'ni 18 Mart 2014 tarihinde açmıştık. Gazipaşa-Alanya- Antalya yolunda ise 18 kilometre uzunluğundaki tünelli kesimin proje ve kamulaştırma çalışmalarının da tamamlanması ile birlikte yapım çalışmalarına başlayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz Sahil Yolu'nda çekilen çile sona eriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN