Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enerji ödülleri Hkü'de verildi

5'inci Türkiye Enerji Zirvesi, Gaziantep'in ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Zirve kapsamında, başarılı firmalara Hasan Kalyon Üniversitesi (HKÜ) Kongre Merkezi'nde ödülleri verildi

Giriş Tarihi: 14.9.2014
5'inci Türkiye Enerji Zirvesi, Gaziantep'in ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Zirve kapsamında, bölgenin en büyük kongre merkezi olan Hasan Kalyon Üniversitesi (HKÜ) Kongre ve Kültür Merkezi'nde ödül töreni düzenlendi. Törende, 'Enerji Teknolojileri Ar-Ge Proje Pazarı' yarışması ödülleri ve elektrik, doğal gaz, akaryakıt ve LPG sektörlerindeki bazı firmalara yaptıkları sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 'Altın Vana', 'Altın Varil' ve 'Altın Voltaj' ödülleri verildi.

EPDK BAŞKANI DA KATILDI

Törene, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, HKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, enerji sektörü temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Gecede 'Enerji Teknolojileri Ar-Ge Proje Pazarı' yarışmasında dereceye giren ilk 3 kişiye ödülleri takdim edildi. Hasan Kalyoncu Üniversitesi sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmada birinci Prof. Dr. İbrahim Işıldak ve Yrd. Doç. Dr. İsmail Ağır, ikinci Öğretim Görevlisi Ali Acıoğulu, üçüncü ise Yrd. Dr. Tolgay Kara ve B. Arda Kuş oldu. Dereceye girenler ödüllerini Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Durdu Yetkinşekerci, HKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Cemal Kalyoncu ve HKÜ Rektörü TamerYılmaz'dan aldı.

ZİRVE UMUT VERDİ

Başarılı sosyal sorumluluk projeleri uygulayan firmalara EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından 'Altın Vana', 'Altın Varil' ve 'Altın Voltaj' ödülleri verildi. Türkiye Enerji Zirvesi'nin Yayın Grubu Başkanı Sertaç Komsuoğlu, zirvede sektörün geleceği açısından umut verici sonuçlar alındığına işaret etti. HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz da, "Bugün 200'e yakın katılımcı ARGE proje pazarına projelerini gönderdiler. Çok değerli projeler çıktı. İlk 3 projeyi seçtik. Bilim kurulumuz çok zorlandı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi, 6 yıllık genç bir üniversite fakat bu 6 yıl içinde oldukça önemli başarılara imza attı. Ama burada birlikte olmamızın nedenlerinden bir tanesi olan ARGE proje pazarının da içinde yer aldığı bir vizyonumuz var o da ARGE üniversitesi olma vizyonudur" dedi.

1 YILDA 35 PROJE ÜRETİLDİ

Rektör Prof. Dr. Yılmaz şöyle devam etti: "Hasan Kalyoncu Üniversitesi eğitim ve başarıyı çok iyi başarıyla yürütüyor. Ama ARGE üniversitesi olma yolunda da ilerlemek istiyor. Bölgedeki çevre analiz laboratuarını kurduk sanayicimizin çok büyük ihtiyacıydı. Genelde Ankara, İstanbul'da sorununu çözmeye çalışıyordu. Ama artık Gaziantep'te bölgede bir çevre analiz laboratuarı var. Bu oldukça önemli. Hasan Kalyoncu Üniversitesi bir yıl önce Tekno Transfer İnovasyon Merkezi'ni kurdu. Bu merkezin içerisinde ulusal ve uluslararası bir takım fonları üniversitemize, şehrimizde ülkemize çekmek üzere çalışmalarını yapıyoruz. Çünkü şu ana kadar son bir yıl içerisinde tam 35 proje üretmişiz. Bunlarında çoğu TÜBİTAK gibi çok saygın fonlara sunulmuş projeler" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerji ödülleri Hkü'de verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN