10 liralık alışveriş 720 liralık vurgun

Giriş Tarihi: 15.9.2014
Adana'da biri çocuk 4 İranlı, Seyhan ilçesine bağlı Gazipaşa Mahallesi'nde Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde bulunan bir akaryakıt istasyonunun marketine girerek 'tırnakçılık' yöntemi ile kasada bulunan 720 liraya alarak kaçtı. Hatay'da yakalanan zanlılar Adana'ya gönderildi. Emniyette sorgulanan dolandırıcılar adliyeye sevk edildi. Zanlılar tutuklandı.

"PARAYI BİZE ÖĞRET"
İranlı oldukları öğrenilen Mahdi Tanevis (39), Hadi Tanevis (27), Afshin Erfani Fayyaz (39) ve 16 yaşındaki M.T., bir akaryakıt istasyonunun marketine girerek kola ve çerez almak istedi. Aldıkları ürünün karşılığı olan 10 lirayı vermek için kasaya gelen dolandırıcılar, İranlı olduklarını ve Türk parasını bilmedikleri için kasada görevli Dursun Tek'ten yardım istedi.

HATAY'DA ELE GEÇTİ

Market görevlisi kasada bulunan paraları çıkarıp değerlerine göre İranlılara tanıtırken, Tanevis kardeşler, görevlinin dalgınlığından yararlanıp kasadaki 720 TL'yi tırnakçılık yöntemiyle aldı. İranlılar oradan uzaklaşırken, akşam paranın eksik olduğunu fark eden marketçi durumu polise bildirdi. Güvenlik kamerası görüntülerinden paranın İranlılar tarafından alındığı belirlendi. Hatay'da yakalanan İranlı dolandırıcılar tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 liralık alışveriş 720 liralık vurgun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN