Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaktüs Nuri: Kan değişikliği gerek

Adana'nın gözde mekanlarından Kaktüs'ün sahibi Nuri Özbakır, işletmelerinin tümünü devretme hazırlığında. Ünlü işletmeci, "Bu sektörde çok yoruldum. Artık kan değişikliğine ihtiyaç var" dedi

Giriş Tarihi: 15.9.2014
Adana'da 1985 yılında kurduğu işletmesi Kaktüs Cafe'yi kısa sürede kentin en sevilen mekanı haline getiren ve çalışkanlığı, cesur girişimleri ve parlak fikirleri ile Kaktüs zincirine yeni halkalar ekleyerek bir anda eğlencenin patronu olan Nuri Özbakır, "Bu sektörde artık yoruldum. İşletmelerimi devredip başka alanda boy göstermek istiyorum" dedi. Sevilen işletmeci Nuri Özbakır, şimdi işletmesinin marka değerini daha da artıracak ve aynı sorumlulukta işletecek isimler arıyor.

KAKTÜS İMPARATORLUĞU

Kurulduğu yıllarda adını çevresindeki kaktüslerden alan Kaktüs Cafe'nin ünü kısa sürede tüm Adana'ya yayıldı. Çoğunlukla üniversiteli gençlerin uğrak mekanı olan işletme kısa sürede yediden yetmişe herkesin geldiği, eğlendiği ve hoşça vakit geçirdiği bir yer oldu. Gülümseyen yüzü, parlak fikirleri ve çalışkanlığı ile herkesin sevgisini kazanan Nuri Özbakır yönetimindeki Kaktüs Cafe hızla büyüdü, marka değeri yükseldi ve kısa sürede Kaktüs imparatorluğu kuruldu.

YATIRIMLAR BAŞKA SEKTÖRE

Türkiye'de isim yapan Kaktüs ailesi Kaktüs Hause, Kaktüspark, Kaktüsgarden ve Kaktüskent ile büyüdü, gelişti. Yüzlerce insanın çalıştığı, binlerce kişinin gelip hoşça vakit geçirdiği, en özel anların yaşandığı mekanları hep canlı, hep modern, hep açık tutan işletmeci Nuri Özbakır, bu yüksek tempo karşısında yavaş yavaş yorulmaya başladığını hissetti. Hizmet sektörünün insanı çok çabuk yıprattığını ve yatırımlarını artık başka sektöre kaydırmak istediğini söyleyen Nuri Özbakır yeni hedeflerini anlattı.

SADECE PATRON DEĞİŞİYOR
Özbakır şöyle konuştu: "Benim hayatımda çok önemli ve özel bir yere sahip olan Kaktüs ailesinin tamamında bir kan değişikliği yapmak istiyoruz. Bu konuda görüşmelerimiz başladı. Yüzlerce çalışanı bulunan bu aile, müşterilerine en kaliteli, en çağdaş ve en hızlı hizmeti vermeye devam edecek. İşletmelerimizin hepsi kendi alanında bir numaradır. Bütün Türkiye bunu bilir. Adana'ya gelenlerin mekanlarımıza gösterdiği ilgi bunun göstergesidir. Kaktüs ailesi yeni patronuna yakında kavuşacak. Patron değişecek belki ama işletme anlayışı devam edecektir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaktüs Nuri: Kan değişikliği gerek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN