Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç prenses

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Federasyonu Dünya Şampiyonası milli takım seçmelerinde derece elde eden Gizem Davarcı, İlayda Paksoy ve Seda Temeltaş, Meksika'ya gitmek için destek arıyor

Giriş Tarihi: 15.9.2014
Adana'da Forever Fitness Center'ın sporcuları Gizem Davarcı, İlayda Paksoy ve Seda Temeltaş, Yalova'da düzenlenen Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Federasyonu Dünya Şampiyonası milli takım seçmelerinde büyük bir başarının altına imza attı. Salonun üç prensesi 500 sporcunun katıldığı şampiyonada üç derece elde ederek 1 Ekim'de Meksika'da yapılacak olan Dünya Şampiyonası'nda ay yıldızlı formayı giymeye hak kazandı.

SADECE BİRİNCİLERİ KARŞILIYOR

Milli takım antrenörü Soner Kul gözetiminde şampiyonaya katılan Gizem, Genç Bayanlar Bikini -1.63'de ikinci, İlayda, Genç Bayanlar Bikini +1.63'de üçüncü ve Seda, Genç Bayanlar Body Fitness'da ikinci oldu. Federasyonun sadece birinci gelen isimlerin şampiyona giderlerini karşılaması nedeniyle destek arayışlarını hızlandıran Adanalı sporcular, Meksika'da Türk bayrağını dalgalandırmak istediklerini söylediler.

İL BAŞKANI YENİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ
Yüzlerce sporcu arasından derece elde etmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen Gizem, İlayda ve Seda, "Şampiyonaya çok iyi hazırlandık ve milli takıma girmeyi başardık. Maalesef bizim branşa destek çok az" dedi. Milli takım antrenörü Soner Kul ise, "Bizler ikincilik ve üçüncülük aldığımız için federasyon bizim giderlerimizi karşılamıyor. AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni ve il yönetiminden Boğaçhan Kıllıoğlu ile görüşmelerimiz sürüyor. Adanalı sporcuların Milli formayı giymesini istiyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç prenses
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN