Şiddetten korkup mezarlığa saklandı

Adana'da koca dayağından korkan kadın mezarlığa sığındı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşegül İslam'a seslenen Meral Yenilmez, "Kurtarın beni" dedi

Giriş Tarihi: 18.9.2014
Adana'da yeniden evlenen Meral Yenilmez (38), ikinci eşi Sadullah Yenilmez'den şiddet görünce kaçıp mezarlığa saklandı. Polis tarafından kadın sığınma evine yerleştirilen 4 çocuk annesi Meral Yenilmez, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'a seslenerek, "Kurtarın beni, yoksa bu adam beni öldürecek" dedi. Şikayet üzerine polis tarafından yakalanan ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Sadullah Yenilmez (39) ise suçlamaları kabul etmedi.

MEZARLIĞA KAÇTI

Olay Sarıçam ilçesi Sofulu Mahallesi'nde meydana geldi. İlk evliliğinden 4 çocuğu olan Meral Yenilmez, resmi nikahla Sadullah Yenilmez ile evlendi. İddiaya göre, Sadullah Yenilmez, karısının evli olan kızının Kayseri'deki kayınbabası ile yaptığı telefon görüşmeleri yüzünden tartıştı. Kocasından dayak yiyen Meral Yenilmez, evlerinin yakınındaki Buruk Mezarlığı'na saklandı ve polisi haberdar etti. Talihsiz kadın sığınma evine yerleştirilirken dayakçı koca gözaltına alındı.

BAKAN İSLAM'A SESLENDİ
Sağlık raporu için Adli Tıp Birimi'ne götürülen Meral Yenilmez'in kollarında ve vücudunun bazı bölgelerinde darp izlerine rastlandı. Eşinin kendisine sürekli şiddet uyguladığını ileri süren ve kadın sığınma evine yerleştirilen Meral Yenilmez, "Aile bakanımız bana sahip çıksın. Artık dayanamıyorum" dedi. Öte yandan polis merkezinde ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Sadullah Yenilmez'in suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiddetten korkup mezarlığa saklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN