Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep ve Kilis ortak OSB kuruyor

Giriş Tarihi: 21.9.2014
Kilis ile Gaziantep sınırında ortaklaşa kurulacak "Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi"nin devam eden Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci kapsamında halkı bilgilendirmek amacıyla toplantı düzenlendi. Polateli ilçesinde düzenlenen toplantıda, projenin ÇED raporunu hazırlayan ANKATEK Çevre Madencilik Mühendislik şirketinin temsilcisi Firdevs Taştan yaptığı sunumda, Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas OSB'nin yeri, bulunduğu bölgenin özellikleri, projenin inşaat ve işletme aşamasında kaynaklanabilecek çevresel etkiler konusunda bilgi verdi.

DÜNYA ŞEHRİ OLACAK

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Polateli-Şahinbey Tekstil Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Derneği tarafından planlanan söz konusu bu projenin gerçekleşmesi ile bölgenin avantajlı bir konuma yükseleceğini söyledi. Adil Konukoğlu, "Projeyi bana ilk anlattıklarında, şu andaki heyecanımdan daha fazla heyecan duydum. Hem Kilis ile Gaziantep'in birleşmesi hem de bu bölgenin denize yaklaşması ve buranın bir dünya şehri olması yolunda atılan önemli adımdı bu" diye konuştu.

VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLDİ

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer de Türkiye'de ilk defa iki ilin bir araya gelerek örnek bir OSB kuracağına vurgu yaparak, "Bu projeyi başlatan Adil Konukoğlu'na teşekkür ederim. Bu proje; Kilis-Antep beraberliğini, kardeşliğini ve ekonomik kalkınma sürecini tetikleyecektir" diye konuştu. Konuşmaların ardından, Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas OSB'nin kurulması planlanan bölgede yaşayan vatandaşların katılımıyla soru-cevap bölümü gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep ve Kilis ortak OSB kuruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN