Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aydoğdu inandı

Adana Demirspor Başkanı Selahattin Aydoğdu, "Türkiye'nin her yerinde mavi lacivertli renklere sevgi var. Bu destek ve güçle Süper Lig'e çıkacağız" dedi

Giriş Tarihi: 24.9.2014
Göreve geldiği günden bu yana hep eleştirildiğini ancak dik duruşunu hiçbir zaman bozmadığını söyleyen Adana Demirspor Kulüp Başkanı Selahattin Aydoğdu, için SABAH Güney'e döktü. Aydoğdu, "İnandığımız isimlerle yola çıktık. Panik yapmadık. Artık geleceğe bakıyoruz. Mavi-lacivertli bayrağımız Süper Lig'de dalgalanacak. Yeni çehresiyle herkesin gönlünde taht kuran Adana Demirspor'umuz bu anlayışla yoluna devam ettiği sürece Fatih Terim'e yani milli takıma futbolcu verecek hale gelecek" dedi.

BAŞKANA VE KULÜBE SAYGI

Adana Demirspor'da başkan olmanın bir şeref ve onur meselesi olduğunu söyleyen Selahattin Aydoğdu, "Bu bilinçle göreve geldim. Herkes başkana ve kulübe saygı göstermeli. Adana Demirspor her zaman hedefleri olan bir takım. Laf olsun diye göreve gelmedik. Kulübe bir şeyler kazandırmak için varız" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün sezon başından bu yana yanlarında olduğunu söyleyen Aydoğdu, "Kendisine güvendim ve yoluma öyle devam ettim" diye konuştu.

TRANSFERDE SINIR 450 BİN TL

Sezona zor şartlar altında girdiklerini söyleyen Aydoğdu, "Önce Başkanımız Sözlü'nün desteğiyle teknik kadro işini çözüp Ünal Karaman ve Samet Aybaba ile anlaştık. İnanmadığımız adamlarla yolumuzu ayırdık. Çok eleştirildik ama aldırış etmedik. Transfer limitimizi 400-450 bin lira arasında tuttuk. Kampa A takımdan 4 futbolcu (Alahattin Tosun, Mesut Saray, Emre Selen ve Ferhat Çökmüş) ile gittik. 30 kişilik kamp kadrosunu orada oluşturduk. Yılmadan çalıştık ve bu noktaya inanarak geldik" dedi.

PARA İKİNCİ PLANDA
"Şimdi Adana Demirspor'da yeni bir sayfa açtık" diyen Aydoğdu, "Kulübün geçmiş dönemlerden kalan 21 milyon TL borcu var. Sezon başında yolumuzu ayırdığımız futbolcular alacaklarını bu yılki ortalama 5 milyon lira olan gelirlerimizden sırasıyla alıyor. O konuda sorun yaşanmıyor. Kulübü biz borca sokmadık" dedi. Ünal Karaman'ın cesareti sayesinde takımın bu günlere geldiğini ifade eden Aydoğdu, "Kadromuzdaki oyuncularda para ikinci planda" diyerek şöyle devam etti:

BORÇLARI SIFIRLAYACAĞIM
"Taraftarı çok önemsiyorum. Çünkü ben de onların arasından geldim. Adana Demirspor sevgisi ruhumuza işlemiş. Bu büyük sevgiyi yüreğinde taşıyamayanlar ya da takımın geleceği için elini taşın altına koymayanlar bana göre Demirsporlu olamaz. En büyük hedefim 3 yılda tüm borcu sıfırlamak. Kalıcı gelir konusunda Büyükşehir Başkanımız Hüseyin Sözlü bize gerekli desteği verirse, kendi gelirleriyle ayakta kalan kulübümüz kimseye muhtaç olmadan yoluna devam eder"

TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ YAPACAK

En az 10 bin kongre üyesinin olması gerektiğini söyleyen Aydoğdu, "Bu konuda projelerimiz var. Borcu bitirip tüzük değişikliğine gideceğim. Adana Demirspor kulübüne başkan olan kişi o dönemin gelir durumuna göre harcama yapacak. Eğer limiti aşarsa aradaki farkı cebinden ödeyecek. Tüzükte böyle madde olursa yönetime gelen kişi ayağını yorganına göre uzatmayı bilecek. Bir daha kulübü borç yükü altına sokmayacak. Tek arzum her şeyi ile mükemmel bir kulüp yaratmak" dedi.

HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Mavi lacivertli renklere Türkiye'nin hayran olduğunu söyleyen Aydoğdu sözlerini şöyle bitirdi: "Bu kent Süper Lig'e çıkmayı hak ediyor. Kulübü kendi işyerimiz gibi sahipleniyor ve yönetiyoruz. Gelen tek kuruşun doğru yere harcanmasına özen gösteriyoruz. Tüm giriş çıkışlar banka üzerinden dekontla yapıyoruz. Senet olayını kaldırdık. Ünal hocamın sayesinde güçlü bir kadro kurduk. Taraftarımızdan tek isteğim Passolig kartlarını alarak tribünleri doldurmaları. Bize her zaman destek olan başta valimiz Mustafa Büyük'e belediye başkanlarımız Hüseyin Sözlü, Zeydan Karalar, Soner Çetin, Bilal Uludağ, Musa Öztürk ile bütün işadamlarımıza ve değerli Adana halkına teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydoğdu inandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN