Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baba ile oğluna müebbet istendi

Adana'da kızının erkek arkadaşı Ç. Yunus Eşlik'i pompalı tüfekle öldürdüğü ileri sürülen baba ile sonradan suçu üstlenen oğlu hakkında müebbet hapis cezası isteniyor

Giriş Tarihi: 27.9.2014
Adana'da kızı Ö.Y. (30) ile bir süre arkadaş olduktan sonra ayrılan Ç. Yunus Eşlik'i (28) pompalı tüfekle öldürdüğü ileri sürülen Mustafa Yağız (54) ve sonradan suçu üstlenen oğlu Ö. Mehmet Yağız (21) hakkında "kasten insan öldürme" suçundan müebbet hapis istemi ile dava açıldı. Savcı tarafından hazırlanan iddianamede, Yağız ailesinin iki genç arasında yaşanan ilişkiye olumsuz baktığı, aradaki soğukluğu gidermek isteyen Ç. Yunus Eşlik'in, Mustafa Yağız tarafından öldürüldüğü belirtildi.

MAHKEMELİK OLDULAR
Özel bir bankada çalışan Ö.Y. ile arkadaş olan Ç. Yunus Eşlik'in arası bir süre sonra bozuldu. İki genç mahkemelik oldu. Bir yıl süren dava sonunda Ö.Y. vazgeçince dava düştü. 29 Ağustos 2014 günü Ç. Yunus Eşlik kardeşleri Ethem ve Mehmet Eşlik ile birlikte kız arkadaşının babasının oturduğu Kuyumcular Mahellesi'ndeki eve gitti. Burada çıkan tartışmada Ç. Yunus Eşlik pompalı tüfekle öldürüldü. Baba Mustafa Yağız, "Ben öldürdüm" diye teslim oldu. Daha sonra da oğlu Ö. Mehmet Yağız teslim olarak cinayeti kendisinin işlediğini ileri sürdü. Baba oğul tutuklandı.

DAVA AÇILDI
Cumhuriyet savcısı, soruşturmayı tamamlayarak 2 şüpheli hakkında müebbet hapis istemiyle dava açtı. Savcı, sanıklar hakkında haksız tahrik indirimi uygulanmasını da talep etti. Suçu önce babanın, daha sonra da oğlunun üstlendiği belirtilen iddianamede incelenmesi gereken eşyaların sonuçlarının geç gelebileceği düşüncesi ile davanın açıldığının altı çizildi. Dava önümüzdeki günlerde 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baba ile oğluna müebbet istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN