Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahinbey eğitimde farkını ortaya koydu

Giriş Tarihi: 28.9.2014
Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi, eğitim alanındaki başarılarına bir yenisini ekledi. Şahinbey Belediyesi, LYS'de elde edilen başarının ardından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı'nda da büyük başarıya imza attı. Şahinbey Belediyesi'ne bağlı sosyal tesislerde TEOG sınavına hazırlanan 2 bin 577 öğrenciden bin 980 öğrenci fen lisesi, sosyal bilimler lisesi ve tam burslu kolej okulu kazandı. Başarılı öğrenciler ile Şelale Kafe'de bir araya gelen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, elde edilen başarının mimarlarına teşekkür etti ve başarılı öğrencileri kutladı.

KURSLAR ÜCRETSİZ
Şahinbey Belediyesi'nin eğitime her alanda destek verdiğine vurgu yapan Başkan Mehmet Tahmazoğlu, şunları söyledi: "Sosyal tesislerimizde ve gençlik merkezlerimizde birçok öğrencimize ücretsiz kurs veriyoruz. Binlerce öğrencimize dershane gibi hizmetler verdik. Bu yıl 2 bin 577 TEOG sınavına giren öğrencimiz var. Bu sınava giren öğrencilerimizden 49 kardeşimiz fen lisesini kazandı. Bu gerçekten çok ciddi bir başarı. Yine 14 öğrencimiz sosyal bilimler lisesini kazandı. 3 öğrencimiz de tam burslu kolej okulu kazandı. Bunların dışında 211 öğrencimiz Anadolu imam hatip lisesini kazandı. Bin 73 öğrencimiz de Anadolu liselerini kazandı. Toplamda baktığımız zaman yüzde 77'lik bir başarı oranı elde edildi.

DAHA İYİSİ OLACAK

Etkinliğe AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak ile Mehmet Sarı da katıldı. Milletvekili Derya Bakbak, "Gaziantep bir sanayi şehridir. Bizler istiyoruz ki bu başarıların daha üst seviyelerde olsun. Sanayideki başarının eğitimle taçlandırılması ve bu yükselişin de ileriye gitmesinin önemli bir rolü olduğunu düşünüyorum" dedi. Milletvekili Mehmet Sarı ise şöyle konuştu: "Burada tabii birçok mutluluğu bir arada yaşıyoruz. Mutluluğumuz bir tanesi Şahinbey Belediye Başkanımızın Belediye Başkanlığı döneminde 1 ay öncesinde üniversite giren öğrencilerimizle bu mutluluğu yaşamıştık. Başkanımız çok güzel işlere el atıyor. Belediyeciliği sadece yol, kaldırım, bahçe sulaması olarak değil de eğitim faaliyetlerine kadar inen bir geniş yelpaze içerisinde düşünüyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey eğitimde farkını ortaya koydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN