Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni: 2015 seçiminde oyumuz yüzde 60-65

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, 2015 seçimlerinde Türkiye genelinde yüzde 52 olan oy oranının yüzde 60- 65'lere çıkmasının önünde hiçbir engelin olmadığını iddia etti

Giriş Tarihi: 1.10.2014
Adana'da düzenlenen 65'inci İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, 2015'te yapılacak genel se��imler için çalışmaya başladıklarını belirterek, "Teşkilat olarak yapacağımız aslında çok basit. Adana'nın teveccüh göstereceği, AK Kadroların yaptığı hizmetleri anlatmak yeterli olacak" dedi. Başkan Yeni, Türkiye genelinde yüzde 52 olan oy oranını yüzde 60-65'lere ulaşmasına hiçbir engel olmadığını belirterek, "Saha buna müsait. Geçen seçimde bize oy vermeyen birçok vatandaşımız, 'Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyumuzu Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan yana kullanarak biraz olsun mahcubiyetimizi giderdik' diyor. Önümüzdeki seçimde partimizin büyük çıkışına herkes tanık olacak" dedi.

BİZİM İÇİN İKİ SEÇMEN VAR

Seçim çalışmalarının başladığını ve geçen seçimde AK Parti'ye oy vermeyen seçmene de ulaşmak gerektiğini vurgulayan Fikret Yeni, "Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun ifade ettiği gibi aslında iki ayrı seçmen var bizim açımızdan. Biri AK Partiye oy verenler, ikincisi AK Parti'ye oy verecek olanlar. Bizim hedefimiz AK Partiye oy veren seçmenlerle gönül birlikteliğimizi, yol arkadaşlığımızı devam ettirmek. Diğer seçmenlerin de bir an önce AK Parti'ye oy vermesini temin edecek zemini oluşturmaktır. Teşkilatlar olarak işimiz çok kolay. 12 yıllık iktidar dönemimizde AK kadrolar tarafından verilen hizmetlerin anlatılmasıyla gerçekten AK Parti'ye oy verecek insanların biran önce partimize oy vermesini temin edeceğiz" diye konuştu.

ADANALI MAĞDUR OLDU

Türkiye genelinde yüzde 52 olan oy oranını 2015 Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde yüzde 60, yüzde 65'lere ulaşmasına engel bir durum olmadığını da öne süren Başkan Yeni şunları söyledi: Geçen seçimde bize oy vermeyen birçok hemşerimiz 'Biz mahcubiyetimizi 10 Ağustos'ta yapılan Cumhurbaşkanı seçiminde Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a oy vererek bir nebze de olsa mahcubiyetimizi gidermeye çalıştık' diyor. Böyle düşünen bir seçmen yapısının karşısına gidip oy isteyeceğiz. Daha düne kadar 'Adana'da bir şey değişecek, her şey değişecek' diyerek oy alanlar, Adana'da bu zamana kadar görülmemiş oranda zam yaptı. Aslında doğru diyorlar. Adana bir şey değişti, o da Adanalı sadece mağdur oldu." 15 Eylül itibariyle kongre çalışmalarına başladıklarını söyleyen AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, "Kongre çalışmalarının AK Parti kültürüne ve ahlakına yakışır şekilde yürümesini ve teşkilatlarımız arasında en ufak bir gönül kırgınlığına meydan verilmeden bu sürecin tamamlanmasını arzu ediyorum. Mensubu olduğumuz parti 10 milyonun üzerinde üyesiyle bekli de dünyada eşi görülmemiş bir sivil toplum örgütü halini aldı. Bu şekilde büyümemizin ana sebeplerinden bir tanesi, AK Kadroların bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerin yanı sıra, belirlenmiş olan kural ve kaideler çerçevesinde işlerin yürütülmesinden kaynaklanmaktadır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni: 2015 seçiminde oyumuz yüzde 60-65
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN