Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Coş'a hakaret eden 2 sanığa ceza

Giriş Tarihi: 3.10.2014
'da Atatürk'ün ölümünün 75. yıldönümü nedeniyle Atatürk Parkı'nda düzenlenen anma programında, o tarihte Adana Valiliği yapan Hüseyin Avni Coş'a hakaret ettiği ileri sürülen Sezer Z. (20) ile stajyer avukat M. Onur K.'nin (22) "Hakaret, tehdit" suçundan yargılanması sona erdi. 2 tutuksuz sanık "hakaret" suçundan 6 bin 80'er TL adli para cezasına çarptırıldı. M. Onur K. ayrıca "basit tehdit" suçundan 7 ay hapisle cezalandırıldı. Hakim, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verirken, sanıkların 5 yıl denetimli serbestlik süresine tabi tutulmasını kararlaştırdı.

KABUL ETMEDİ

Adana 8. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın son duruşmasına şu anda Sakarya Valisi olan Hüseyin Avni Coş'un avukatı ve tutuksuz sanıklar katıldı. M. Onur K. ilk ifadesini tekrarlayarak, "Törende valinin korumaları bizleri aşrı derecede itip kaktı. Vali ile vatandaşlar arasında g…at tartışması yaşandı. Bizlere karşı yapılan hukuka aykırı bu davranışlara öfkelendim. Hakaret ve tehdit kastım yoktu. Üzerime atılı suçun unsurları oluşmamıştır. Beraatımı istiyorum" dedi.

ŞİKAYETÇİYİZ
Sezer Z. de ilk ifadesini tekrarlayarak Vali Coş'a yönelik hakaret içeren sözleri olayın heyecanı ile ağzından istemeden kaçırdığını ileri sürdü. Coş'un avukatı Veysel Emre Gelibolu ise 'İskilipli Atıf, Şeyh Sait gibi asılacaksınız' sözlerinin ve Sezer Z.'nin suçlamalarının mağdurda 'hakarette ve tehdide' uğramış hissini uyandırabileceğini, bu nedenle sanıkların cezalandırılmasını istedi.

BEŞ YIL DENETİMLİ SERBESTLİK
Mahkeme heyeti, 2 sanığı "hakaret" suçundan 6 bin 80 TL adli para cezasına çarptırdı ve 20 eşit taksitte ödenmesini kararlaştırdı. M. Onur K. ayrıca "basit tehdit" suçundan 7 ay hapse mahkum edildi. Hakim, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi, sanıkların 5 yıl denetimli serbestlik süresine tabi tutulmasını da kararlaştırdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Coş'a hakaret eden 2 sanığa ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN