Kurban Bayramı'nda otobüsler ücretsiz

Giriş Tarihi: 4.10.2014

Adana, Mersin ve Gaziantep'te büyükşehir belediyelerinin Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı. Üç kentte de belediye otobüsleri bayram boyunca ücretsiz hizmet verecek

Vatandaşların Kurban Bayramı'nda kolay ulaşım sağlaması amacıyla otobüs seferlerini ücretsiz yapan büyükşehir belediyeleri, bayram hazırlıklarını tamamladı. Adana, Mersin ve Gaziantep'te bayram boyunca belediye otobüsleri yolcularını ücretsiz taşıyacak. Adana'da arife günü de otobüsler Eski Vilayet'ten Kabasakal, Buruk, Asri Mezarlık, Akkapı ve Küçükoba Mezarlığı'na ücretsiz sefer yaptı.

TÜM ÖNLEMLER ALINDI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kurban Bayramı boyunca, Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüslerin bütün hatlarda ücretsiz yolcu taşıyacağını belirtti. Toplu taşıma araçlarının bütün hatlarda ücretsiz yolcu taşımaya, arife günü başladığını kaydeden Kocamaz, bayramın son günü gece 24.00'e kadar devam edeceğini kaydetti. Başkan Kocamaz, ayrıca vatandaşların huzurlu ve rahat bir tatil geçirebilmeleri için tüm önlemleri aldıklarını ifade etti.

SERVİS HİZMETİ SÜRECEK

Başkan Burhanettin Kocamaz bayram süresince mezarlık içerisinde yaşlı ve hasta ziyaretçiler için ücretsiz servis araçlarının hizmet görmeye devam edeceğini sözlerine ekledi. Kocamaz, "Tüm Mersin halkının Kurban Bayramı'nı en içten duygularla kutluyorum. Bu bayramda yoksul ve yetim vatandaşlarımızı unutmayalım. Cenab-ı Allah, kurbanlarınızı ve bütün ibadetlerinizi kabul eylesin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurban Bayramı'nda otobüsler ücretsiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN