Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meydan Caddesi'nde mezbelelik manzaralar

ASKİ, açtığı çukurları çakılla doldurdu. Yol yapılmayınca 3 mahallenin birleştiği Meydan Caddesi patates tarlasına döndü

Giriş Tarihi: 6.10.2014
merkez Seyhan ilçesinde Meydan, Dumlupınar ile Gülpınar Mahalleleri'ni ayıran Meydan Caddesi, araç sürücüleri için çekilmez hale geldi. Adeta patates tarlasına dönen caddeden geçmek zorunda kalan sürücüler, yol işlevini kaybetmiş caddenin araçlarına zarar verdiğini savunarak, sorumlu tuttukları Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi'nin duyarsızlığına ateş püskürüyor.

ASKİ KAZIP GİTTİ

ASKİ, geçtiğimiz yıllarda parke kilit taşla döşenen Meydan Caddesi'nde kanalizasyon çalışması başlattı. Yaklaşık 3 ay önce yapılan çalışma sonrası, açılan yerler çakılla kapatılırken tepki gösteren vatandaşlara bozulan parke taşların en kısa sürede yapılacağı sözü verildi. Ancak aradan geçen zamana rağmen yetkililer verdikleri sözleri tutmayarak, vatandaşlar ve Meydan Caddesi kaderine terkedildi.

BELEDİYELERE İSYAN

Günde birkaç kez kullandıkları Meydan Caddesi'nden en fazla etkilenen dolmuş sürücüleri yetkilileri göreve davet etti. Çağ dışı manzaranın kabul edilemez olduğunu belirten sürücüler, "Cadde zaten sağlı sollu araç parkları nedeniyle daralmış vaziyette. Bir de buna yolun ortasından geçen kanalizsyon çukurları eklenince çekilmez oldu. Hem esnaf, hem sürücüler bu durumdan muzdarip. Büyükşehir ve Seyhan Belediyesi yetkilileri, bu yola acilen el atmalı ve çağ dışı görüntüden kurtarmalıdır"dedi.

SADECE ADI CADDE

ASKİ'nin bazı sokakların kanalizasyon bağlantısını dahi yapmadığını bildiren Regaip Okuyan (25), "Son yağmurlarda halimizi görseydiniz, metropol bir kentte mi yoksa ücra bir köyde mi yaşadığımıza karar veremezdiniz. Her günümüz toz toprak içinde, çamura batarak geçiyor. Şu yolun haline bakın kim buraya cadde diyebilir?" dedi. Esnaf Halil Çelik (28) de "Yağmur yağdığında her yer çamur oluyor. Tüm mahalle mağduruz ama sesimizi duyan yok" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meydan Caddesi'nde mezbelelik manzaralar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN