Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanayicilerin Rusya çıkarması etkili oldu

Giriş Tarihi: 7.10.2014
-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde (MTOSB) bulunan 90 sanayici St. Petersburg şehrine giderek Rusya'nın en büyük fuarları arasında yar alan Tekhnodrev North - West 2014 Fuarı'na katıldı. Fuarda bir dizi incelemelerde bulunan Mersinli sanayiciler, çeşitli konularda toplantılara ve görüşmelere katıldılar.

ST. PETESBURG'DA

Yapılan organizasyon ile ilgili açıklamalarda bulunan MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, "Biz karma bir OSB'yiz. Bizim OSB'miz içerisinde 14 farklı sektörde binlerce ürün üretiliyor. Biz Rusya'nın ve St. Petersburg'un fiziki yapısını, insanların Türk işadamlarına bakışını, yatırım şartlarını, ürünlerimizi nasıl ihraç edebileceğimizi öğrenmek üzere bu organizasyonu gerçekleştirdik" dedi. Fuarda Mersin sanayicisinin önünü açabilecek temaslarda bulunduklarını ifade eden Başkan Tekli "Fakat bizim için asıl önemli olan konu sanayicimizin burada yaptığı ikili görüşmeler. Bu organizasyon sonrasında bir sanayicimiz bile ürünlerini Rusya pazarına sokabiliyorsa başarılı olduk demektir" diye konuştu.

SANAYİCİMİZİN GÜCÜNÜ

MTOSB üyesi sanayicilerin rahatlıkla bu pazara ürünlerini pazarlayabileceklerinin altını çizen Tekli, "MTOSB'nin gücünü ortaya çıkardığını düşündüğüm bu organizasyonların devam etmesini sağlayacağız. Sanayicimiz hem iş bağlantılarında bulundu, hem farklı bir ülkedeki ticari olanakları gördü hem de MTOSB içerisindeki birlik ve beraberliği arttırdık" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayicilerin Rusya çıkarması etkili oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN