Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırsal kalkınma destekleri Tarsus'a 2 tesis kazandırdı

Giriş Tarihi: 8.10.2014
Tarsus'un Alifakı köyünde Can Batır ve Ali Batır adlı kardeşler, yüzde 50'si Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından karşılanan 4 milyon liralık 2 kurdu. Toplam 4 milyon liraya mal olan soğuk hava deposu ve paketleme tesisi törenle hizmete girdi. Kaymakam Hasan Göç, açılış töreninde yaptığı konuşmada, tesislerin Tarsus ve bölgesine ciddi anlamda katkı sağlayacağını söyledi.

BÜYÜK DESTEKLER VAR

AK Parti Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun aslında çok bilinmediğini, ancak işlevi işleyişi bakımından tarım ve kırsal kalkınma hamlelerine çok ciddi anlamda destek veren bir kurum olduğunu belirtti. Milletvekili Uzun, bu kurumun Tarsus'un genç işadamları olan ve tarım sektöründe her türlü gelişmeye açık bulunan Can ve Ali Batır kardeşlerin kurdukları bu önemli tesislere yüzde 50 oranında destek verdiğini söyledi.

BOŞLUĞU DOLDURACAK

Tesisin sahiplerinden olan Can Batır ise 18 dönümlük alan üzerine 2 bin metre kare kapalı alanı bulunan, bunun yanı sıra beton sahasıyla kapalı alanı 6,5 dönüme ulaşan tesislerde 12 adet soğuk hava deposu bulunduğunu ve her deponun ortalama 2 bin ton kapasiteye sahip olduğunu söyledi. Can Batır, TKDK'nın verdiği destek ile kurdukları tesislerin bölgede çok önemli bir boşluğu dolduracağını belirtti. Ardından Müftü Hayri Erenay'ın duasıyla tesislerin kurdelesi kesildi. Törene katılanlar tesisleri inceledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırsal kalkınma destekleri Tarsus'a 2 tesis kazandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN