Zeybek araya girdi olay hemen yatıştı

'da çocuk kavgası yüzünden iki aile arasında çıkan pompalı tüfekli, taşlı ve sopalı çatışmada 20 kişi yaralandı. Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek mahalleye gidip ailelerle konuşarak yatıştırdı

Giriş Tarihi: 8.10.2014
'da güney mahallelerindeki uyuşturucu trafiğine arka arkaya düzenlediği operasyonlarla ağır darbe indiren ve her operasyon sonrası mahalleye giderek sakinlerle sohbet eden ve onları devlete yardımcı olmayana çağıran Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, bir olayı daha yatıştırdı. Çocuklar arasında meydana gelen kavga büyüyünce işe aileler karıştı. İki grup arasında pompalı tüfeklerin kullanıldığı taşlı sopalı kavgada 20 çocuk yaralandı.

20 KİŞİ YARALANDI
Olay merkeze bağlı Yüreğir ilçesi19 Mayıs Mahallesi Çukurova Caddesi üzerinde meydana geldi. Bayramın ikinci günü çocuklar arasında yaşanan bir kavgadan dolayı iki aile birbirleriyle tartıştı. Dün de devam eden gerginlikte iki grup birden alevlendi ve tartışma kısa sürede pompalı tüfeklerin kullanıldığı, taşlı sopalı kavgaya dönüştü. Cadde bir anda savaş alanı gibi oldu. 20 kişinin çeşitli yerlerinden yaralandığı olaylara Köprübaşı Polis merkezi polisleri müdahale etti.

ZEYBEK DEVREYE GİRDİ
Ancak yeterli gelmeyince özel harekât, çevik kuvvet ve TOMA'larla mahalleye giren polis ekipleri grubu sakinleştirmek için biber gazı kullanmak zorunda kaldı. Gerginliğin sürmesi üzerine Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Çukurova Caddesi'ne giderek kavgaya karışan ailelerin ileri gelenlerini bir araya topladı ve onlarla sohbet etti. Kentin huzurunu ve asayişinin bozulmasına izin vermeyeceklerini belirten Cengiz Zeybek, "Biz devlet olarak buradayız. Herhangi bir olayın çıkmasına izin vermeyiz. Sizler de sakin olacaksınız, yasalara saygı gösterip birbirinizi anlayacaksınız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeybek araya girdi olay hemen yatıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN