Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu restorasyon bizleri bitirecek

Büyüksaat civarında bitmek bilmeyen restorasyon çalışmaları Kızılay Caddesi esnafı da olumsuz etkiledi. Trafik keşmekeşi yüzünden birçok esnaf kepenk kapattı

Giriş Tarihi: 9.10.2014
Adana'nın önemli tarihi dokularından Büyüksaat civarında Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan restorasyon ve yenileme çalışmaları yüzünden bölge esnafının isyanına Kızılay Caddesi ve Karasoku Mahallesi esnafları da katıldı. Ali Münif Yeğenağa Caddesi'ne sokulmayan toplu taşım araçlarının Karasoku Mahallesi ara sokaklarından Kızılay Caddesi'ne yönlendirilmesi bölgede tam bir trafik keşmekeşinin yaşanmasına yol açıyor. Bu yüzden çoğu esnaf kepenk kapatmış durumda. Bu sorun Kuruköprü'ye kadar uzanıyor.

SORUNA DUYARSIZ KALINDI

Kızılay Caddesi İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Eğin, Büyüksaat ile Yağ Cami arasında kalan bölgede yapılan restorasyon çalışmasının belirtilen sürede tamamlanmasının sıkıntısını esnafların çektiğini belirterek, bu gecikmeden başta Büyüksaat esnafı olmak üzere Kızılay Caddesi, Karasoku Mahallesi ve çevredeki tüm işyerlerinin çektiğini söyledi. Yetkililerin sorunun çözümüne duyarsız kalmasına dikkat çeken Başkan Eğin, "Lütfen bize yardım edin. Birilerinin ihmali yüzünden binlerce insan aylardır rezillik çekiyor. Çoğu esnaf iflas bayrağını çekmiş durumda" dedi.

TRAFİK KEŞMEKEŞİ
Bölgedeki tüm trafik akışının Karasoku Mahallesi ara sokaklarından Kızılay Caddesi'ne verilmesiyle gürültü kirliliğini had safhaya ulaştığını, sürücülerle esnaf arasında sürekli kavgalar yaşandığını belirten Başkan Eğin, "Kazasız, kavgasız gün geçmiyor. Bir anda onlarca araç sokakları dolduruyor. Korna sesinden, egzoz gürültüsünden hepimiz sinir hastası olduk. İnsanların sağlığı bozuldu. Üstüne üstlük işlerimiz de bıçak gibi kesildi. İnsanlar yaya olarak gelip buradan alışveriş yapamıyor çünkü toplu taşım araçları, dolmuşların yarattığı kargaşa insanları kaçırıyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu restorasyon bizleri bitirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN