Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tangonun yıldızları Adana'da buluşuyor

Adana'da 23-26 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 3'üncü Tango Festivali'ne dünyaca ünlü dansçılar ile Rusya'dan Solo Tango Orkestrası katılacak

Giriş Tarihi: 9.10.2014
Adana'da bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan Tango Festivali programı ve katılımcılar açıklandı. Casa De La Danza Dans Evi tarafından Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen uluslararası festival 23-26 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Rusya ve Arjantin'den ünlü tangocular katılacağı etkinlikler Şinasi Efendi Sokağı, Tarihi Adana Kız Lisesi ve 75'inci Yıl Sanat Galerisi'nde yapılacak.

SOLO TANGO GELİYOR

Festivalin bu yılki konukları arasında Rusya'nın dünyaca ünlü tango orkestrası Solo Tango Orkestra ile Arjantin'den Demian Garcia - Fatima Vitale, Miguel Calvo - Pelin Calvo çiftleri, İstanbul'dan Utku Küley - İris Başak Doğru çifti ve Rusya'nın ünlü festival fotoğrafçısı Alexander Prischepov yer alacak. Etkinlik gecelerinin müziklerini Ramo - Go Go ve Murat Gürmen yapacak.

ULUSLARARASI BİR TANITIM
Organizasyon ve Casa De La Danza Dans Evi sorumlusu Burcu Doruk, festivalin Adana'nın tango dünyasına tanıtımı açısından önem taşıdığını söyledi. Uluslararası Adana Tango Festivali'nde bu yıl yurt içi ve yurt dışından gelecek katılımcıları ağırlayacaklarını belirten Burcu Doruk, "Bu sayede Adana'nın sahip olduğu değer- leri uluslararası platformlara taşımış ve tanıtmış olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz" dedi. Doruk, festival etkinlik biletlerinin, Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Gişesi, La Noche, Leman Kültür ile Casa De La Danza Dans Evi'nden temin edilebileceğini belirtti.

Festival 23 Ekim saat 21.00'de, Ziyapaşa Bulvarı Şinasi Efendi Sokağı'nda açılış danslarıyla başlayacak. Bu gösteriler halka açık olacak. 24 Ekim saat 21.00'de Tarihi Adana Kız Lisesi'nde Demian Garcia - Fatima Vitale ve 25 Ekim saat 21:00'de 75'inci Yıl Sanat Galerisi'nde Miguel Calvo - Pelin Calvo ile İstanbul'dan Utku Küley - İris Başak Doğru çiftlerinin şovları sahnelenecek. 26 Ekim saat 20:00'de Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda Solo Tango Orkestrası konser verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tangonun yıldızları Adana'da buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN