Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hemşireydi doçent oldu

Giriş Tarihi: 10.10.2014
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Hemşirelik Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Evşen Nazik 30 hemşireyken akademik kariyerini tamamlayarak en genç doçent olma unvanına kavuştu. Yrd. Doç. Dr. Evşen Nazik, hemşirelik bölümünde okurken, kadın olmanın önemini daha iyi anlayarak ikinci sınıfta akademisyen olmaya karar verdiğini söyledi.

HEDEFİ OLAN İNSAN

Trabzon doğumlu Yrd. Doç. Dr. Nazik, 2001'de Gazi üniversitesi Çorum Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü'nden mezun oldu. 2005 yılında Atatürk Üniversitesi Doğum, Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında Yüksek Lisans, 2009 yılında doktora eğitimimi tamamlayan Nazik, Türkiye'nin en genç Hemşire Doçenti Unvanına sahip oldu. Nazik, Atatürk Üniversitesi Erzurum Sağlık Yüksekokulu ve Çukurova Üniversitesi Adana Sağlık Yüksekokulu'nda araştırma görevlisi olarak görev yaptı. Yrd. Doç. Dr. Nazik, 2011yılında ise Türkiye'nin en genç hemşire doçenti oldu.

"KADIN OLMANIN ÖNEMİNİ
Evşen Nazik, "Yurtta arkadaşlarımla, evde annemle, kardeşlerimle, akrabalarımla bilgilerimi paylaştıkça faydalı olduğumu hissediyordum. Mezun olmadan bu dalda uzmanlaşmak istediğimi fark ettim. Daha sonra lisansüstü eğitim için Atatürk Üniversitesi'ne başvurdum. 35 yaşından önce doçent olmak istiyordum. Sanırım hedefi olunca, ona ulaşmak için elinden geleni yapabiliyor insan" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hemşireydi doçent oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN