Sanko Üniversitesi'nde ilk ders Konukoğlu'ndan

Giriş Tarihi: 10.10.2014
Eğitim-öğretim hayatına 2014-2015 döneminde başlayan SANKO Üniversitesi'nde, akademik yıl açılışı başladı. SANKO Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Rektör Prof. Dr. Ahmet Sınav ile beraber ilk derse girerek, ders başı yapmanın heyecanını öğrencilerle birlikte yaşadı.

"BİLİM ÜRETİN"
Konukoğlu, sosyal sorumluluklarının bir parçası olarak kurdukları SANKO Üniversitesi'nin eğitim-öğretim hayatına başlamasından büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Öğrencilerden sadece eğitim almalarını değil, bilim üretmelerini de beklediklerini ifade eden Konukoğlu "Sizlerin eğitim görmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Siz de çok çalışın, özveriyle çalışın ve sağlık için daha fazla ne yapabilirimi araştırın" dedi. Mesleğe başladıklarında ilgilendikleri hastanın anne-baba ya da kardeşleri olduğunu düşünerek hareket etmelerini isteyen Konukoğlu, "Bugün öğrencisiniz, yarın yaşlanırsınız, sizin de ihtiyacınız olacaktır. Mesleğe başladığınızda güler yüzü eksik etmeyin ve kendinize güvenin. Çünkü tedavinin yüzde 70'i güler yüzle olur. Tıp en çok dua alan meslektir" diye konuştu.

İLK DERS
SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav ise "Üniversite ve Tıp Bilimlerinde Eğitim" konulu ilk dersle birlikte öğrencilere "En az sizler kadar heyecan ve mutluluk duyuyoruz, hepiniz tekrar hoş geldiniz" diyerek duygularını paylaştı. Üniversitelerin birinci görevinin entelektüel insan yetiştirmek olduğunu anımsatan Prof. Dr. Sınav, meslek öğretmenin üniversitelerin ikinci görevi olduğuna vurgu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanko Üniversitesi'nde ilk ders Konukoğlu'ndan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN