Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Huzurumuzu hiç kimse bozamaz'

İlk ilçe ziyaretini Tarsus'a gerçekleştiren Valisi Özdemir Çakacak "Kentimizin huzurunu bozdurmayız. Gözaltına alınan 102 kişiden 32'si tutuklandı" dedi

Giriş Tarihi: 15.10.2014
'Huzurumuzu hiç kimse bozamaz'
'in yeni valisi Özdemir Çakacak ilk ilçe ziyaretini Tarsus'a yaptı. Hükümet konağı önünde Kaymakam Hasan Göç, Belediye Başkanı Şevket Can ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Özdemir Çakacak, Tarsus'ta yaşanan olaylara dikkat çekti. Çakacak, "Eylemler demokratik haktır ancak bir başkasının özgürlüğüne müdahale edecek boyuta geldiği anda o hak ve özgürlük biter" dedi. Eylemlerin, insan haklarına, kamu düzenine zarar vermesi halinde terörizme dönüşeceğini vurgulayan Vali Çakacak, şöyle konuştu: Çanakkale'ye gidin, Karslı, Tarsuslu, Vanlı kucak kucağadır. Bu zararlı eylemleri yapanlar Çanakkale'ye baksın. Milletimizin nasıl kenetlendiğini görsün. Çeşitli inanç ve farklı etnik kimliğe sahip insanlar bugün Mersin'de barış ve hoşgörü içinde yaşamaktadır. Kimse bu kentin barış ve huzurunu bozamaz. Güvenlik güçlerimiz gerekeni yaptı. Herkesi sükunete ve sağduyuya davet ediyoruz.

YAŞANAN OLAYLARA HEPİMİZ ÜZÜLÜYORUZ
Ortadoğu'da yaşanan savaşların tüm dünyayı etkilediğini belirten Vali Çakacak, "Irak ve Suriye'deki savaş ve zulüm hepimizi üzüyor. Bu nedenle ülkemize milyonlarca insan geldi. Öyle bir geleneğe sahibiz ki köylerimizde bile Tanrı misafiri olarak gelen hiç tanımadığımız insanları bile en iyi şekilde ağırlıyoruz. Barış ve huzur kenti olan Mersin'de de 10 binlerce insanı misafir ediyoruz" dedi. Vali Çakacak ve beraberindekiler daha sonra olaylarda elinden vurulan Emniyet Müdürü Haydar Çelik'i ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Huzurumuzu hiç kimse bozamaz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN