Başarılı üretici kadınlara ödül

Giriş Tarihi: 17.10.2014
Başarılı üretici kadınlara ödül

Dünya Çiftçi Kadınlar Günü'nde 14 ilden 27 kadın çiftçi elde ettikleri başarılarından dolayı ödüllendirildi

Dünya Çiftçi Kadınlar Günü Adana'da da düzenlenen etkinlikle kutlandı. Adana Valisi Mustafa Büyük ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (GTHB) Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları'nında katıldığı törende başarılı çiftçi kadınlara başarı plaketi ve ödül verildi. Müsteşar Mirmahmutoğulları, pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirterek 10 yılda 138 bin toplantıda 1 milyon 744 kadın çiftçiye tarımsal üretim ve yayım çalışmaları ile ev ekonomisi eğitimi verdiklerini açıkladı.

POZİTİF AYRIMCILIK

Yöresel ürün stantlarının kurulduğu ve 'Tarım ve İnsan' konulu fotoğraf sergisinin bulunduğu etkinliğe 14 ilde başarılı çalışmalara imza atan 27 kadın katıldı. "Kırsalda Kadın Çalışmaları" ile "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi Tanıtımı " sinevizyon gösterimi yapıldı. 27 başarılı kadından 6'sı, yaptıkları başarılı çalışmaları anlattı. Vali Büyük, kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık uygulanmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

KAPSAMLI PROJELER

Müsteşar Vedat Mirmahmutoğulları ise, "Sayın bakanla iş başına geldiğimizde ilk ele aldığımız konu, kadın çiftçilerin eğitimi oldu. Bu kapsamda birçok proje hazırladık ve hayata geçirdik. Önemli olan kadınlarımızın ürettiği katma değeri ekonomimize yansıtabilmek" dedi. Konuşmaların ardından 27 başarılı çiftçi kadına plaket ve hediyeleri verildi. Vali Büyük ve protokol, yöresel ürünlerin sergilendiği stantları gezdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarılı üretici kadınlara ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN