Konukoğlu: KOBİ'ler OSB'de toplanmalı

GSO Başkanı Adil Konukoğlu, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin de organize sanayi bölgelerinde bir araya gelmesi gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 18.10.2014
Konukoğlu: KOBİ'ler OSB'de toplanmalı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşların üst düzey yöneticilerinin katıldığı "İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"na ev sahipliği yapan GSO Başkanı Adil Konukoğlu, küçük sanayicileri de organize sanayi bölgelerinde toplamak gerektiğini belirterek, "Çünkü KOBİ'lerimiz olmadan büyük sanayicimizin olma şansı yok" dedi.

5'İNCİ BÖLGE AÇIK

Gaziantep'te 4 OSB'nin dolu olduğunu bildiren Konukoğlu, 5. OSB'de arsa dağıtımını tamamladıklarını, şu anda orada 30 firmanın fiilen çalıştığını ve 70 firmanın inşaatının sürdüğünü anlattı. Konukoğlu, "Yürüyen, koşan şehirlerin önündeki taşları temizlediniz ama bizim önümüzü biraz daha açar, yolumuzu asfaltlarsanız biz daha hızlı koşarız" diye konuştu.

SANAYİ SİTELERİ OSB OLSUN

AB'nin aldığı bir kararla 2016 yılı başından itibaren organize sanayi bölgelerinde üretilmeyen ürünlerin ithalatına müsaade etmeyeceğini bildiren Konukoğlu, "Gaziantep'te küçük sanayi sitesi bölgesi var, çıkarılacak bir yönetmelikle buraların organize sanayi bölgelerine dönüştürülmesi lazım. Çünkü KOBİ'lerimiz olmadan büyük sanayicimizin olma şansı yok" şekline konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konukoğlu: KOBİ'ler OSB'de toplanmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN