Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aytekin Gezici tutuklanmalıydı

Devlet büyüklerine Twitter hesabından hakaret eden gazeteci Aytekin Gezici'nin suç işlediğini belirten AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, "Tutuklanması gerekirdi" dedi

Giriş Tarihi: 19.10.2014
Aytekin Gezici tutuklanmalıydı
Paralel örgütün Adana'daki temsilcilerinden Seyhan Belediyesi Basın Danışmanı Aytekin Gezici'nin twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere birçok devlet büyüğüne hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmasına tepki gösteren AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, "Aytekin Gezici suç işledi, tutuklanmalıydı" dedi.

EVİNDEN GÖZALTINA ALINDI

Adana Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gazeteci Aytekin Gezici'nin bir süreden beri twitter hesabından Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Başbakan Yardımcılarına sürekli hakaret ve küfür içeren mesajlar yayınladığını tespit etti. Adana 2. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararı ile polisler Gezici'yi Mahfesığmaz Mahallesi'ndeki evinde gözaltına aldı. Emniyette ifadesi alınan gazeteci Gezici daha sonra serbest bırakıldı, bilgisayarına ve telefonuna el konuldu.

DEVLETİN BAŞINA HAKERET

Cumhurbaşkanı ile diğer devlet büyüklerine ağır hakaret eden Aytekin Gezici'nin suç işlediğini ve tutuklanması gerektiğini söyleyen AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, "Cumhurun başına ve devlet büyüklerine en ağır hakaretleri yapan kişi tutuklanmayacak ta kim tutuklanacak? Bu konuda olayı 'makul şüphe' ye dayandırarak yayın yapan bazı medya organları da paralel yapıya koruma miğferi oluşturuyor. Olay makul şüphe değil resmen devletin başına hakaret" diye konuştu.

SORUŞTURMA RESEN BAŞLATILIR
İl Başkanı Fikret Yeni, bazı medya organlarında paralel yapının koruması altında olduğunu ileri sürdüğü Aytekin Gezici'ye haksızlık yapılmış gibi yaygara kopartıldığını ve kamuoyu oluşturmaya çalışıldığını da sözlerine ekleyerek, "Biz il başkanlığı olarak bu ağır hakaret içeren twitlerle ilgili şikayette bulunmuştuk. Ancak devletin başına, başkomutana bu kadar ağır hakaretler edilmesi zaten başlı başına bir suçtur. Soruşturma resen başlatılır" şeklinde konuştu.

BU DEĞİLSE KİM TUTUKLANACAK?
Vatana ihanet içinde olan paralel yapının şüpheli gazeteciye koruma kalkanı oluşturmaya çalıştığını da ileri süren il başkanı Yeni şöylşöyle dedi: Suç işleyen her vatandaş gibi, Aytekin Gezici de yargılanmalı ve cezalandırılmalıdır. Hakaret ettiği kişi devletin başıdır ve devlet büyükleridir. Ben bir hukukçuyum. Bu kadar seviyesiz ve ağır hakaretleri yapan kişinin tutuklanması gerekirdi. Cumhurbaşkanına bu kadar ağır hakaret eden kişi tutuklanmayacak ta kim tutuklanacak?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aytekin Gezici tutuklanmalıydı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN