Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Toros mahallesi muhtarı TEDAŞ'taki ilgisizlikten şikâyetçi

Giriş Tarihi: 20.10.2014
Adana'dan elektrik kesintileri ve sonrasında muhatap bulamama konusunda şikayetler gittikçe artıyor. Geçtiğimiz günlerde Toros Mahallesi'nde Tekbir Camisinin bulunduğu sokağın lambası ile ilgili şikayeti dile getirmiştik. Mahalle Muhtarı Kemal Çelebi bizi telefonla aradı ve "TEDAŞ özelleştikten sonra aksaklıklar daha fazla olmaya başladı. Daha önce vatandaşların bize yaptıkları şikayetleri biz de arıza kurumlarına bildiriyorduk. Görevliler sorumluluk duygusu içerisinde kısa sürede arızayı gideriyorlardı. Özelleştikten sonra artık sorunlarımızı çözemiyoruz. Muhatap bulamıyoruz. Güç bela arızayı düşürüyoruz en az 15 dakika görevli ile görüşebilmek için bekliyoruz. Böyle sorun ne anlatılır ne de çözüme kavuşturulur. Ben mahalle muhtarı olarak muhatap bulamazsam vatandaş derdini kime nasıl anlatacak" dedi. Muhtarımızın elektrik şikayetini köşeme taşıdım. Umarım sorun çözüme kavuşur, vatandaşlar mağdur olmaz.

TRAFİK MAGANDASI OKUL SERVİSİNDE
Adana'dan bana ulaşan bir meslektaşım şahit olduğu bir trafik terörünü aktardı. 'Terör' kelimesi söz konusu meslektaşıma ait çünkü olaya karışan, içinde öğrencilerin de bulunduğu bir öğrenci servisiymiş. Arkadaşım diyor ki: "16 Ekim perşembe akşamı metrodan indikten sonra saat 18.30'daki 301 numaralı aktarma otobüsüne bindim. 18.40 civarı Çoban Yurtçu Bulvarı'nı Hilmi Kürklü Bulvarı'na bağlayan trafik ışıklarında otobüsün sürücüsü, kendilerine kırmızı yandığı halde yoldan geçmekte olan yayalara mecburen yol verdi. Bu sırada arkasında bulunan öğrenci servisi defalarca kornaya bastıktan sonra büyük bir hızla otobüsün sağından geçti. Tam o esnada otobüs de sağa dönüş için hareket ettiğinden çarpışma kıl payı atlatıldı. Otobüs sürücüsü frene basmasa muhtemelen kaza yaşanacaktı. Buraya kadar her şey bir bakıma kabul edilebilir. Ancak söz konusu servis aracını gördüğümde gözlerime inanamadım. Çünkü aracın içinde bir sürü çocuk vardı. En fazla ortaokul öğrencisi olabilecek yaştaki bu çocukların hayatı, kendini bilmez bir servis sürücüsü ya da trafik magandası yüzünden tehlikeye atılmıştı. Servis minibüsünün plakasını almak istedim ancak o kadar hızlı geçti ki son iki rakamını göremedim. 01 S 25.. şeklinde devam eden bir plaka. Yetkililer konuya el atmak isterse, belirttiğim saatte belirttiğim istikameti kullanan servis minibüsleri ortaya çıkacaktır."

GÜLMECE
Dursun: "Temel! Senin Fadime domuz gribi olmuş idi, iyileştu mi ula?" Temel: "Gribi atlatti ama domuzluğu halâ yerindedur da!.."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Toros mahallesi muhtarı TEDAŞ'taki ilgisizlikten şikâyetçi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN