Borçtan kurtulmak için fırsat dilekçeleri hazır

Giriş Tarihi: 22.10.2014
Borçtan kurtulmak için fırsat dilekçeleri hazır

Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, borçlara ödeme kolaylığı getiren yasadan yararlanmak isteyenler için dilekçelerin hazır olduğunu söyledi

Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, vergi borcu bulunanlara ödeme kolaylığı getiren 6552 sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun'dan, tüm borçlu mükelleflerin yararlanmasını istedi. Yasanın, vergi borçlarının ödenmesinde de büyük kolaylıklar getirdiğini kaydeden Tunalı, "Bu yasadan yararlanmak isteyen borçlular için vergi dairelerimizde matbu dilekçeler hazırladık. Ayrıca doldurulmuş örnek dilekçeleri de panolara astık" dedi.

ÖDEMELER 2 AYDA BİR
Fırsattan yararlanmak için son başvuru tarihinin 1 Aralık 2014 olduğunu belirten Ahmet Tunalı, peşin ödeme yapmak isteyenlerin 31 Aralık 2014'e kadar süresinin olduğunu kaydetti. Tunalı, taksitle ödemek isteyenler için 6, 9, 12 ve 18 eşit taksit şansı olduğunun, bunda da her taksitin 2 ayda bir ödeneceğini belirtti. Taksitli ödemeler için vadeye göre yüzde 1,05 ile yüzde 1,15 arasında değişen faizler uygulanacağını söyleyen Ahmet Tunalı, "2 defadan fazla taksit ödemesinin aksaması halinde yapılandırma işlemi bozulacak. Borcun bir miktarını ödeyen ancak kalanını ödemeyenler için, sadece ödemediği kısmı kapsayacak şekilde her zamanki ceza ve faiz işlemi uygulanacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Borçtan kurtulmak için fırsat dilekçeleri hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN